LONDON, ENGLAND - AUGUST 12: Maro Jokovic of Croatia celebrates scoring during the Men's Water Polo Gold Medal match between Croatia and Italy on Day 16 of the London 2012 Olympic Games at the Water Polo Arena on August 12, 2012 in London, England. (Photo by Adam Pretty/Getty Images)
Adam Pretty/Getty Images / Getty Images

Joković

HRVATSKA MEĐU ČETIRI

HRVATSKA U POLUFINALU EUROPSKOG PRVENSTVA! BARAKUDE SRUŠILE CRNU GORU I IZBORILE DERBI PROTIV SRBIJE Hrvatska kreirala veličanstveni preokret

• 24.07.2018. u 15:50

• Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva svladavši u Barceloni Crnu Goru s 9-7 (1-2, 1-2, 4-2, 3-1).

Svjetski prvaci su teškom mukom izborili polufinale, u kojem ih čekaju branitelji naslova i olimpijski prvaci Srbi. Crnogorci su agresivnom igrom vodili veći dio utakmice i sa dva razlike, no izabranici Ivice Tucka su uspjeli serijom 5-0 krajem treće i početkom zadnje četvrtine preokrenuti rezultat i doći do pobjede i prolaza među četiri najbolje europske momčadi. "Barakude" su posebno dobro odigrali zadnju četvrtinu u kojem su "preplivali" Crnogorce, čija je ogromna agresivnost ipak splasnula nakraju.

Crnogorci su bolje započeli susret te poveli s 2-0 golovima Ivovića i Spaića, a nakon šest neuspješnih napada za 1-2 je pogodio Šetka. U drugoj trećini Petković opet donosi veliku prednost Crnogorcima (1-3), dok se kod hrvatskih vaterpolista uvukla i nervoza, većinom zbog sudačkih odluka. Buljubašić pogađa sa igračem više za 2-3, no odmah u sljedećem napadu Janović opet povećava na 2-4. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U trećem periodu Crnogorci imaju ogromnu priliku za vodstvo od tri razlike, ali Spajićev udarac iz velike blizine brani Bijač. Macan smanjuje u vrlo važnom trenutku, no ne zadugo jer Janović opet vraća Crnogorce na dva razlike  i to s igračem više, čak devetim u dotadašnjem dijelu utakmice. Golom Buljubašića

Hrvatska opet dolazi na minimalni zaostatak (4-5) , a dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine Barakude konačno izjednačavaju golom Fatovića. Petković dovodi Crnogorce u vodstvo 6-5, a Vukičević iz peterca opet poravnava (6-6), a Fatoviću u zadnjoj sekundi vratar Lazović brani šut za prvo vodstvo Hrvatske, pa se u zadnju četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom.

Napokon, u 25. minuti Hrvatska vodi (7-6) nakon što je Lončar iskoristio nesmotrenost Crnogoraca, a nakon još jedne važne obrane Bijača Brguljan je skrivio peterac iz kojeg Joković odvodi naše na 8-6.  Dvije minute kasnije sjajna akcija Hrvatske i prebacivanje Vukičevića i Lončara do Bušlje koji lako pogađa za 9-6 i seriju od 5-0 svjetskih prvaka kroz treću i zadnju četvrtinu.

Ivović s igračem više pogađa za  9-7, a Bijač potom radi još jednu sjajnu obranu "zicera" Petkoviću, da bi Janoviću minutu i pol prije kraja s igračem više šut bio blokiran te je susret praktički bio odlučen.

Kod Hrvatske je Marko Bijač imao sedam obrana, Ivan Buljubašić je postigao dva, a Anđelo Šetka, Ante Vukičević, Loren Fatović, Andro Bušlje, Marko Macan, Maro Joković i Luka Lončar su se po jednom upisali u strijelce. Vratar Dejan Lazović je upisao 14 obrana, a Aleksandar Ivović, Marko Petković i Mlađan Janović su postigli po dva gola za Crnogorce.

Vaterpolski klasik Hrvatska - Srbija igra se u četvrtak u 20.30 sati.

HRVATSKA - CRNA GORA 9:7

HRVATSKA: Bijač - Vukičević, Macan, Joković - Fatović, Garcia - Lončar

CRNA GORA: Lazović - Petković, Ivović, A. Radović - M. Janović, Dr. Brguljan - Mišić

------------------------------------------------

ČETVRTA ČETVRTINA (9:7)

8' - Bušlje nije zabio zicer, ali je Hrvatska dobila još jedan napad 30 sekundi prije kraja. Hrvatska je u polufinalu!!! U četvrtak u 20:30 igrat ćemo protiv reprezentacije Srbije.

7' - Minuta i pol do kraja, obranili smo se u vrlo važnom napadu. Janović je pokušao, ali se od našeg bloka odbila do Bijača.

5' - Ivović pogađa za smanjenje vodstva.

4' - Kakav pogodak Hrvatske! Izigrali smo cijelu crnogorsku obranu i Bušlje fantastično pogađa za velikih 9:6!

3' - Mišić je pokušao s dva-tri metra, ali Bijač fenomenalno brani! Maro Joković iz peterca pogađa za 8:6!

2' - Prvo vodstvo Hrvatske! Luka Lončar fantastično zabija za 7:6!

1' - Ivović je pokušao pogoditi, ali Bijač lako brani.

TREĆA ČETVRTINA (6:6)

8' - Fatović je u zadnjoj sekundi uputio udarac na gol, ali crnogorski je vratar danas iznimno dobar na golu.

7' - Ivović radi prekršaj na Vrliću i sudac je opravdano dosudio peterac. Vukičević je siguran realizator za još jedno izjednačenje!

7' - Crnogorci su izigrali cijelu našu obranu i Petković zabija svoj drugi pogodak na utakmici.

6' - Fantastična akcija Bušlje i Fatovića! Fatović pogađa za izjednačenje!

5' - Garcia je izvrsno pronašao Buljubašića koji pogađa za 5:4!

4' - Odmah uzvraćaju Crnogorci i ne dopuštaju da uhvatimo priključak. Janović je pogodio za 5:3.

3' - Marko Macan fantastično šraubom zabija za smanjenje razlike protiv Crnogoraca!

2' - Vrlić radi prekršaj u napadu i propada nam još jedna prilika.

DRUGA ČETVRTINA (2:4)

8' - Jako loše igramo u napadu. Imali smo gotovo cijelu minutu za realizaciju, ali nismo uspjeli stvoriti izglednu priliku. Na odmor se ide s dva pogotka manje.

6' - Opet ne koristimo igrača više. Lončar i Šetka promašuju dva zicera.

6' - Janović zabija i vraća Crnu Goru na dva pogotka prednosti.

5' - Buljubašić spretno zabija za 2:3! Ovaj put smo iskoristili igrača više, realizacija nam je 2/5.

4' - Bušlje još jednom promašuje, odnosno Lazović brani uz pomoć vratnice.

3' - Marko Petković je prebacio Bijača i zabio za 3:1.

3' - Fatović i Šetka su dvaput probali, ali nismo uspjeli iskoristiti igrača više.

1' - Fatović je pokušao iznenaditi Crnogorce, ali Lazović i to brani.

PRVA ČETVRTINA (1:2)

7' - Bijač sjajno brani Ivovićev pokušaj!

6' - Iskoristili smo igrača više, Šetka je sjajno pogodio!

6' - S igračem više nismo uspjeli zabiti. Nakon lijepo izrađene akcije Bušlje pogađa gredu.

5' - Joković promašuje, a Ivović nakon time-outa Crnogoraca zabija za 2:0.

3' - Spajić iz jedne kontre zabija za vodstvo Crne Gore.

1' - Počela je četvrtfinalna utakmica Europskog prvenstva u Barceloni.