REUTERS
PAKLENA ATMOSFERA U SVJETSKOJ LIGI

HRVATSKA VODILA PROTIV SRBIJE USRED NIŠA, PA OSTALA BEZ POBJEDE U ZADNJIM SEKUNDAMA Svjetski prvak odigrao strašnu utakmicu u paklenoj atmosferi

Ne može bez drame kad igraju Hrvatska i Srbija. Hrvatski vaterpolisti vodili su tijekom cijele utakmice pa na kraju protiv Srbije u Nišu izgubili nakon peteraca - 11:9.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. prosinac 2018. 15:42

U 3. kolu skupine D Svjetske lige vaterpolisti Hrvatske u srijedu su u Nišu protiv Srbije izgubili sa 9-11 (3-1, 2-3, 1-1, 1-2/ 2-4) nakon raspucavanja peteraca, s tim da su domaćini uspjeli izjednačiti na 7-7 dvije sekunde prije kraja susreta.

Hrvatska je dobro krenula i vodstvo od 3-1 nakon prve četvrtine u drugoj je povećala na 5-2. No, domaćini su poravnali na 5-5 u trećoj dionici.

U zadnjih osam minuta susreta Hrvatska je ipak ušla sa golom prednosti (6-5) i u više navrata mogla je povećati vodstvo. Ante Vukičević tri minute prije kraja nije iskoristio peterac, koji bi Hrvatskoj donio prednost od dva gola. Već u sljedećem napadu smo kažnjeni, najbolji srpski vaterpolist Filip Filipović zabija za 6-6.

Hrvatska opet dolazi do prednosti, Maro Joković je dvije minute i 18 sekundi prije kraja utakmice pogodio za vodstvo 7-6. Činilo se da će "Barakude" slaviti u Nišu, ali Srbija u posljednjem napadu uspijeva izboriti isključenje i sa igračem više ima priliku doći do izjednačenja. Na kraju se to i dogodilo, Dušan Mandić je dvije sekunde prije kraja pogodio za 7-7 i pobjednik je odlučen raspucavanjem peteraca .

U prve dvije serije hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli zabiti, udarac Jokovića obranio je Mitrović, a Vukičević je pogodio vratnicu. S druge strane, svi srpski izvođači bili su precizni (Filipović, Prlainović, Jakšić i Mandić), te je Srbija slavila sa 11-9 i osvojila je dva boda, dok je Hrvatskoj pripao bod.

Kod Hrvatske istaknuo se vratar Ivan Marcelić sa 16 obrana, po dva gola zabili su Loren Fatović i Xavier Garcia, a u strijelce su se upisali i Maro Joković, Josip Vrlić te Anđelo Šetka. Kod Srbije najefikasniji je bio Filip Filipović sa tri gola.

Nakon tri kola Srbija ima pet bodova, Hrvatska četiri, a Rumunjska, koja je u prva dva kola izgubila od Hrvatske i Srbije, je na nuli. Do kraja natjecanja u skupini Hrvatska će 29. siječnja sljedeće godine gostovati u Rumunjskoj, a 12. ožujka će igrati protiv Srbije u Sisku.

Ove sezone nadmetanje u Svjetskoj ligi je modificirano kada je riječ o Europi. Naime, 14 momčadi je podijeljeno u četiri skupine iz koje će po dvije prvoplasirane izboriti plasman na završni turnir Europa kupa, a sa završnog turnira Europa kupa, koji se održava sljedeće godine, četiri najbolje momčadi ostvarit će pravo sudjelovanja na završnom turniru Svjetske lige.

SRBIJA - HRVATSKA 11:9

----------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE!

ČETVRTA SERIJA

Gotovo je, Dušan Mandić je siguran, Hrvatska je izgubila 11:9.

Fatović sjajno pogađa rašlje za 10:9!

TREĆA SERIJA

Jakšić zabija za Srbiju, 10:8 je.

Xavier García pogađa za Barakude! Smanjujemo na 9:8!

DRUGA SERIJA

Prlainović zabija i sada je 9:7 za Srbiju.

Vukičević opet promašuje, odnosno srpski vratar mu opet brani.

PRVA SERIJA

Filip Filipović je siguran i Srbija vodi 8:7.

Joković pogađa srpskog vratara u prvoj seriji.

ČETVRTA ČETVRTINA (7:7)

8' - Nevjerojatno što se sada dogodilo. Samo dvije sekunde prije kraja utakmice Mandić je uspio pogoditi za izjednačenje i gledat ćemo peterce u Nišu!

7' - Joković zabija za novo vodstvo Barakuda! Bravo, Jokoviću!!!

6' - Filipović zabija za izjednačenje, sada je 6:6.

5' - Kakva šteta! Vukičević je promašio peterac, mogli smo sad voditi dva razlike.

4' - Hrvatska i dalje dominira, ali nikako da iskoristi igrača više.

TREĆA ČETVRTINA (5:6)

8' - Uspjeli smo s minimalnom prednošću ući u četvrtu četvrtinu.

5' - Fatović bježi u kontri i 6:5 je za Hrvatsku!

4' - Još jedan time-out Srbije. Filipović zabija za 5:5.

3' -
Opet imamo igrača manje, ali uspjeli smo se obraniti.

1' - Barakude opet osvajaju prvi napad, ali brani Mitrović.

DRUGA ČETVRTINA (3:5)

8' - Isključen je Bušlje, a Srbija prvi put koristi igrača više na utakmici. Prlainović sa sredine šutira precizno za 5:3.

7' - Xavier García ostaje sam ispred Mitrovića koji je bio nemoćan, Barakude vode 5:2!!!

5' - Faul Lončara, Hrvatska se ne uspijeva odvojiti u potpunosti.

2' - Sjajni Fatović zabija za 4:2! Ajmo, Barakude!!!

1' - Srbija smanjuje prednost odmah na početku druge četvrtine. 3:2 za Hrvatsku.

PRVA ČETVRTINA (1:3)

8' - Trener Srbije Dejan Savić zove time-out.

7' - Treća prečka Srbije! Kontra Hrvatske, Fatović sam pred Mitrovićem i srpski golman brani zicer.

6' - Prlainović je faulirao Šetku i Barakude dobivaju peterac, a Loren Fatović siguran i Hrvatska vodi 3:1!

5' - Xavier García pogađa! Hrvatska iz dva napada do preokreta 2:1.

4' - Druga prečka Srbije, ovog puta gađa Stefan Mitrović. Anđelo Šetka zabija za 1:1!

1' - Pijetlović se oslobodio Macana, šutirao i pogodio za 1:0 u korist Srbije.

19. travanj 2024 18:22