Derbi susret Triglav regionalne lige izmedju Jadrana i Splita i Mladosti iz Zagreba na bazenu u Poljudu.
Na fotografiji igrac Jadrana Nikla Milardovic.
Paun Paunovic / CROPIX / CROPIX

LIGA PRVAKA

JADRAN STIGAO DO PRVE POBJEDE U LIGI PRVAKA Na poljudskom bazenu pao njemački Hannover! Splićani sjajnom igrom u drugom poluvremenu prelomili susret

• 04.12.2018. u 22:13

•

Vaterpolisti splitskog Jadrana u 4. kolu B skupine vaterpolske Lige prvaka ostvarili su svoju prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na poljudskom bazenu njemački Hannover sa 15-10 (2-3, 2-3, 8-2, 3-2).

Splićani su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, a posebno u trećoj četvrtini u kojoj je momčad pod vodstvom Ivana Asića postigla čak osam pogodaka. Jadranaši su nakon dvije četvrtine zaostajali dva pogotka za gostima, ali su u drugom poluvremenu postigli čak 11, a primili samo četiri gola.

Ante Visković sa pet i Boris Popović sa četiri pogotka predvodili su strijelce Jadrana, dok su po dva gola postigli Aljoša Kunac i Marin Delić. Najbolji strijelac njemačke momčadi bio je Alex Giorgetti sa tri pogotka.

U srijedu će u akciji biti i preostala dva hrvatska predstavnika. Jug CO na bazenu u Gružu dočekuje talijanski Sports Managment, a zagrebačka Mladost gostuje kod aktualnog europskog prvaka, grčkog Olympiacosa. Utakmica u Pireju započinje u 19 sati, a u Dubrovniku u 20.30 sati.