Niksa Duper / CROPIX
VATERPOLO LIGA PRVAKA

VATERPOLISTI JUGA IZBORILI 'FINAL 8' LIGE PRVAKA Dubrovčani u posljednjem kolu u skupini svladali moskovski Dinamo

Piše: HinaObjavljeno: 10. svibanj 2018. 00:08

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO u posljednjem kolu skupine A Lige prvaka pobijedili su moskovski Dinamo sa 15-10 (2-2, 4-2, 6-5, 3-1) te se probili na drugo mjesto koje ih vodi na završni turnir osam najboljih vaterpolskih momčadi Starog kontinenta.

Jug su do pobjede predvodili Loren Fatović i Hrvoje Benić sa po tri pogotka, a u ključnim trenucima obranama se istaknuo kapetan Dubrovčana Marko Bijač. Po dva pogotka postigli su Luka Lončar, Maro Joković, Luka Lozina i Viktor Rašović, a jedan gol zabio je Marko Macan. Kod Rusa su po dva pogotka postigli Nikola Rađen i Duško Pijetlović.

Moskovljani su se i na bazenu u Gružu pokazali vrlo žilavim suparnikom, kojeg je momčad Vjeke Kobešćaka uspjela slomiti tek u završnici treće četvrtine. Tada su 'jugaši' od 7-7 u 19. minuti do kraja četvrtine postigli pet, a primili jedan pogodak za vodstvo 12-8.

Rusi su se još jednom približili na dva gola zaostatka (12-10), ali su Benić i dvaput Rašović zatresli mrežu gostiju te postavili konačnih 15-10.

Tako je Jug CO grupnu fazu natjecanja završio sa devet pobjeda iz 14 utakmica i sa 28 bodova osvojio drugo mjesto u skupini A iza nedostižnog Olympiacosa koji je prvi sa 37 bodova. Na Final 8 su iz skupine A prošli još Barceloneta sa 27 bodova i Brescia sa 26.

U skupini B prva četiri mjesta zauzeli su Pro Recco (36), Eger (28), Szolnoki (27) i Spandau 04 (24).

Završni turnir osam najboljih momčadi na rasporedu je od 7. do 9. lipnja u Genovi, a Jug CO će u četvrtfinalu igrati protiv Szolnokija, od kojeg su Dubrovčani prošle godine poraženi u finalu završnog turnira odigranog u Budimpešti.

U ostala tri četvrtfinala sastaju se Pro Recco - Brescia, Olympiacos - Spandau 04 i Eger - Barceloneta.

Pobijede li Szolnoki, aktualni europski doprvaci bi u polufinalu igrali protiv boljeg iz talijanskog obračuna Pro Recca i Brescie.

--------------------------------------------------------------------------------