REUTERS/Leonhard Foeger
SK KITZBUHEL

JOSEF FERSTL ODNIO POBJEDU NA LEGENDARNOM STREIFU Filip Zubčić završio na 40. mjestu, Hirscher i dalje vodeći u ukupnom redoslijedu

Piše: HinaObjavljeno: 27. siječanj 2019. 17:13

Njemački 30-godišnji skijaš Josef Ferstl pobjednik je vrlo izjednačenog superveleslaloma voženog na legendarnom Streifu u austrijskom Kitzbuehelu, gdje su se najbrža desetorica skijaša našla unutar pola sekunde, a jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić je sa stratnim brojem 52 ostvario 40. rezultat zaostavši za pobjednikom 2.66 sekundi.

Josef Ferstl se spustio niz Streif kao prvi i sa 1:13.07 minuta postavio vrijeme koje je ostalo nedostižno za sve ostale koji su se našli na startu. Najviše su mu se približili Francuz Johan Clarey, koji je zaostao za osam stotinki, te pobjednik spusta Talijan Dominik Paris, koji je bio deset stotinki sporiji od Nijemca.

Prva šestorica skijaša ugurala su se unutar 20 stotinki, a zaostatak veći od sekunde značio je da niste mogli ući među 15 najboljih. Najveće iznenađenje napravio je Nijemac Dominik Schweiger. Sa startnim brojem 53 doskijao je do 12. mjesta zaostavši samo 53 stotinke za sunarodnjakom Ferstlom koji je proslavio svoju drugu pobjedu u Svjetskom kupu, nakon što je prošle sezone bio pobjednik superveleslaloma u Val Gardeni.

U redoslijedu superveleslaloma u Svjetskom kupu vodi Austrijanac Kriechmayr sa 236 bodova, samo tri više od sunarodnjaka Mayera i šest više od Talijana Parisa.

Austrijanac Marcel Hirscher vodeći je u ukupnom redoslijedu sa 1116 bodova, ispred Norvežanina Kristoffersena koji ima 671 bod.

Za dva dana Schladming je domaćin novog slalomskog nadmetanja na kojem će se ponovno za bodove boriti i hrvatski reprezentativci.

Prva pobjeda Austrijanke Stefanie Venier

Austrijska skijašica Stephanie Venier ostvarila je u nedjelju svoju prvu pobjedu u utrkama za Svjetski kup, nakon što se na spustu u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu najbrže spustila niz stazu Kandahar.

I dosadašnji najbolji rezultat 25-godišnje Austrijanke u Svjetskom kupu bio je ostvaren na istom skijalištu, na kojem je osvojila drugo mjesto u superveleslalomu prije dvije godine.

Drugo mjesto, baš kao i na jučerašnjem superveleslalomu, osvojila je Talijanka Sofia Goggia koja je za Venier zaostala 25 stotinki, dok je treće mjesto po drugi put u karijeri zauzela 22-godišnja Njemica Kira Weidle sa 54 stotinke zaostatka za pobjednicom.

Utrka je više puta prekidana zbog padova skijašica i uređivanja staze, da bi na kraju vodstvo natjecanja odlučilo završiti utrku nakon startnog broja 42, iako su na startnoj listi bile 52 skijašice.

Stephanie Venier se pobjedom probila na do četvrtog mjesta u redoslijedu spustašica sa 295 bodova, a u vodstvu je i dalje njezina sunarodnjakinja Nicole Schmidhofer sa 364 boda.

U ukupnom redoslijedu vodi Mikaela Shiffrin sa 1494 boda. Amerikanka je propustila natjecanja u Garmischu, a ponovno će biti na startu u petak i subotu, kad su na rasporedu veleslalom i slalom na mariborskom Pohorju.