REUTERS
SKIJAŠKI SKOKOVI

KAMIL STOCH U LILLEHAMMERU PROSLAVIO 28. POBJEDU Poljak novim trijumfom povećao prednost u Svjetskom kupu

Piše: HinaObjavljeno: 13. ožujak 2018. 22:26

Poljak Kamil Stoch slavio je u utorak u Lillehammeru, te je upisao 28. pobjedu u Svjetskom kupu u skijaškim skokovima.

Kamil Stoch, olimpijski prvak iz Pjončanga, pobijedio je sa 306,4 boda (140,5 m/141,0). Drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnjak Dawid Kubacki sa 278,7 bodova (139,0/140,5), dok je Norvežanin Robert Johansson bio treći sa 273,7 bodova (137,0/136,5).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Kamil Stoch sa 1103 boda, a sllijedi ga Nijemac Richard Freitag sa 913, dok je na trećem mjestu Norvežanin Daniel-Andre Tande sa 849 bodova.

Sljedeće natjecanje Svjetskog kupa u skijaškim skokovima je u četvrtak u Trondheimu.