CROPIX
SKIJANJE

SLAVLJE ZA HIRSCHERA I LARU GUT Austrijanac i Švicarka nadmašili konkurenciju, Rodeš bez bodova u slalomu u Kitzbühelu

Piše: HinaObjavljeno: 22. siječanj 2017. 17:38

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je slalom kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Kitzbuehelu, dok je drugo mjesto zauzeo Britanac David Ryding, a treće Rus Aleksander Horošilov.

Za tridesetogodišnjeg Britanca Rydinga, koji je u prvoj vožnji bio najbrži, ovo je prvo postolje u karijeri, a drugu je vožnju završio na drugom mjestu sa zaostatkom od 76 stotinke za austrijskim skijašem. Zaostatak Rusa Horošilova za Hirscherom je 1:11 sekundi.

Danas je u slalomu nastupio i jedan hrvatski skijaš, Istok Rodeš, koji se nije uspio plasirati u drugu vožnju.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, trećoj ove sezone, Hirscher je sa 540 bodova preuzeo vodstvo u poretku skijaša u slalomu, a Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji danas nije završio prvu vožnju, na drugom je mjestu sa 460 bodova. Treće mjesto drži Talijan Manfred Moelgg sa 358 bodova.

U ukupnom poretku Hirscher je vodeći sa 1080 bodova, drugi je Kristoffersen sa 692 boda, a treći je Francuz Alexis Pintaurault sa 681 bodom.

....

Švicarka Lara Gut pobjednica je superveleslaloma kojeg su skijašice u nedjelju vozile za Svjetski kup u Garmisch-Partenkirchenu s vremenom 1:17.92 minute.

Drugo mjesto danas je zauzela Austrijanka Stephanie Venier (1:18.59), a treće skijašica iz Lihtenštajna Tina Weirather (1.18.78).

To je za Švicarku treća pobjeda u superveleslalomu ove sezone, nakon Lake Louisea i Val d'Iserea

U utrci za Veliki kristalni globus, prva je Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 1008 bodova, a Gut je druga sa 873 boda, dok treće mjesto drži Slovenka Ilka Štuhec sa 625 bodova. U poretku skijašica u superveleslalomu, Gut je prva sa 300 bodova, druga je Weirather sa 220 bodova, a treća je Austrijanka Venier sa 125 bodova.