Jonas Ericsson/Agence Zoom Getty Images
NOVI MALI GLOBUS

VEĆ TREĆI PUT ŠVICARAC JE UZEO POBJEDU U SPUSTU, IAKO DANAS NIJE ZAVRŠIO NA POSTOLJU: Norvežanin je povećao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa

Piše: HinaObjavljeno: 07. ožujak 2020. 14:41

Austrijanac Matthias Mayer pobjednik je spusta kojeg su skijaši vozili u subotu za Svjetski kup u Kvitfjellu, dok je Švicarac Beat Feuz koji je danas bio četvrti osigurao treći mali Kristalni globus u toj disciplini.

Austrijanac je pobijedio s vremenom 1:48.02, a drugo je mjesto zauzeo ponovno vodeći u ukupnom poretku skijaša Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa zaostatkom od 14 stotinki (1:48.16), dok je treći bio Švicarac Carlo Janka sa zaostatkom od 37 stotinki (1:48.39).

Kako je jučer odlučeno da se zbog epidemije koronavirusa otkazuje završnica Svjetskog kupa u Cortina d'Ampezzu, Feuz, koji je danas u Kvitfjellu bio četvrti, već je i prije utrke osigurao osvajanje malog kristalnog globusa u spustu s obzirom da je imao prednost od 194 boda ispred drugoplasiranog Nijemca Thomasa Dressena. Nakon današnje utrke ta je prednost narasla na 212 bodova. Feuz je sezonu završio sa 650 bodova, Dressen ih ima 438, a današnji pobjednik Mayer 424. To je treći spustaški Kristalni globus zaredom za Švicarca.

U ukupnom poretku skijaša Kilde je povećao svoju prednost, sada ima 1202, drugi je Francuz Alexis Pintaurault sa 1148 bodova, a treći je Norvežanin Henrik Kristoffersen sa 1041 bodom.

Pred skijašima je sutra u Kvitjfjeluu super veleslalom, a nakon toga slijedi Kranjska Gora u kojoj će voziti zadnji veleslalom i zadnji slalom sezone.

18. travanj 2024 13:34