DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES - FEBRUARY 20: Ana Konjuh of Croatia plays forehand during her match against Shuai Zhang of China on day two of the WTA Dubai Duty Free Tennis Championship at the Dubai Tennis Stadium on February 20, 2017 in Dubai, United Arab Emirates. (Photo by Tom Dulat/Getty Images)
Getty Images

TURNIR NA TRAVI

ANA KONJUH PORAŽENA U POLUFINALU Ruskinja Vihljanceva je zaustavila na korak do finala pobjedom u dva seta

• Hina

• 17.06.2017. u 13:58

• Hrvatska tenisačica 19-godišnja Ana Konjuh u subotu je u polufinalu travnatog WTA turnira u nizozemskom s-Hertogenboschu poražena od godinu dana starije Ruskinje Natalije Vihljanceve (74. na WTA listi) sa 3-6, 5-7 poslije sat i 18 minuta igre.

U prvom setu Konjuh je izgubila servis u četvrtom gemu, ali mogla ga je odmah vratiti jer je u sljedećem gemu imala dvije prilike za "break", ali ih nije iskoristila. Nakon što je to preživjela, Ruskinja je sigurno privela prvi set u svoju korist.

Konjuh je u drugom setu izgubila servis ponovno u četvrtom gemu, ali uspjela se vratiti i poravnati na 3-3. No, kod rezultata 5-5 opet gubi servis. Vihljanceva je došla do tri vezane "break lopte" (0-40). Konjuh je spasila jednu, ali drugu šansu Ruskinja je realizirala i tako je došla u prigudu da na svoj servis okonča meč, što je i učinila.

No, u subotu Hrvatska ima još teniskih aduta. U polufinalu ATP turnira u s-Hertogenboschu sastaju se Marin Čilić i Ivo Karlović. Oni su dosad igrali pet puta, a Čilić vodi s 3-2 u pobjedama.

Također, Donna Vekić će u polufinalu WTA turnira u Nottinghamu igrati protiv Čehinje Lucije Šafarove, i bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.