MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 15: Borna Coric of Croatia celebrates after winning match point in his first round match against Steve Darcis of Belgium during day two of the 2019 Australian Open at Melbourne Park on January 15, 2019 in Melbourne, Australia. (Photo by Quinn Rooney/Getty Images)
Quinn Rooney/Getty Images

SLIJEDI MEČ S FRANCUZOM

ĆORIĆ U ISCRPLJUJUĆEM MEČU NASTAVIO POBJEDNIČKI NIZ U HALLEU Borna izborio četvrtfinale turnira na kojem brani prošlogodišnji naslov

• 19.06.2019. u 22:49

• Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u njemačkom Halleu na kojem brani prošlogodišnji naslov.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio Španjolca Jaumea Munara sa 7-6 (2), 6-3, Ćorić je u dvoboju 2. kola pobijedio Portugalca Joao Sousu sa 7-6 (4), 5-7, 7-6 (4) nastavivši pobjednički niz u Halleu.

Prošle godine je nanizao pet pobjeda (Alexander Zverev, Nikoloz Basilašvili, Andreas Seppi, Roberto Bautista Agut, Roger Federer) osvojivši svoj drugi i za sada posljednji naslov u karijeri. Seriju je nastavio protiv Munara, a sada i protiv Souse. U četvrtfinalu ga očekuje Francuz Pierre-Hugues Herbert.

Bio je to iscrpljujući meč koji je potrajao skoro tri sata, a razriješen je u trinaestoj igri trećeg seta.

U prvom setu prvi je do prednosti stigao 30-godišnji Portugalac iz Guimaraesa. Pri vodstvu 3-2 načinio je break, međutim Ćorić je već u idućem gemu vratio izgubljeni servis izjednačivši na 4-4. Kako više nije bilo oduzetih servisa ušlo se u trinaestu igru. Sousa je prvi imao 'mini break' i poveo je 2-0. Mladi hrvatski tenisač je izjednačio na 2-2, a potom i poveo 5-3. Portugalac je smanjio na 5-4, da bi Ćorić iskoristio svoja dva servisa za 7-4 i dobiveni prvi set..

U drugom setu Ćorić je imao dvije brak lopte za vodstvo 2-0, no Portugalac se spasio i sve do rezultata 5-5 više nije bilo lopti za obrat. Nažalost, u jedanaestoj igri Sousa je oduzeo Borni servis i potom sigurno odservirao za 1-1 u setovima.

Treći set je donio izjednačenu igru, pa je odluka je pala u 'tie breaku'. Portugalac je poveo 3-1 uz jedan mini break, no uslijedila je sjajna serija hrvatskog tenisača koji je dobio šest poena, a Portugalac tek jedan.

Ćorića u četvrtfinalu očekuje 43. tenisač svijeta Francuz Pierre-Hugues Herbert koji je u 2. kolu bio bolji od Ukrajinca Sergija Stakhovskog 2-6, 7-6 (2), 6-4.

Ćorić i 28-godišnji Francuz su do sada igrali četiri puta, a svako ima po dvije pobjede. Ćorić je dobio zadnja dva meča, ove godine u Monte Carlu, a 2017. u Madridu, dok je Francuz bio bolji u kvalifikacijama Wimbledona 2014. godine, te godinu dana ranije na challengeru u Yokohami.