MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 16: Ivan Dodig of Croatia plays a backhand in his first round doubles match with Edouard Roger-Vasselin of France against Nick Kyrgios and Matt Reid of Australia during day three of the 2019 Australian Open at Melbourne Park on January 16, 2019 in Melbourne, Australia. (Photo by Scott Barbour/Getty Images)
Scott Barbour/Getty Images

ATP MIAMI

DODIG U POLUFINALU, PAVIĆ ISPAO Hrvatsko-francuska kombinacija čeka suparnike za finale, najbolji prošlogodišnji par popustio u odlučujućim trenucima

• 27.03.2019. u 22:43

• Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Francuz Edouard Roger-Vasselin izborili su plasman u polufinale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Miamiju nakon što su u četvrtfinalu pobijedili Argentince Maxima Gonzaleza i Horacia Zeballosa 6-3, 7-6 (6).

Ključni trenutak prvog seta bio je šesti gem u kojem su Dodig i Roger-Vasselinom načinili break i poveli sa 4-2. Prednost su održali i za 37 minuta dobili su set sa 6-3.

U drugom setu oba su para držala svoje servise do rezultata 4-4 kada je hrvatsko-francuski par načinio break. U idućem gemu imali su dvije meč lopte, ali ih nisu iskoristili i Argentinci su poravnali na 5-5. Set je razriješen u trinaestoj igri u kojoj su Argentinci poveli 4-2, a imali su i vodstvo 5-3. Dodig i Roger-Vasselin su uzvratili s tri poena u nizu i stigli do prednosti 6-5. Argentinci su izjednačili na 6-6, da bi hrvatski i francusku tenisač dobili iduća dva poena za pobjedu.

U polufinalu će igrati protiv pobjednika susreta između Amerikanaca Johna Isnera i Sama Querreyja, te Nizozemca Wesleyja Koolhofa i Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Za razliku od Dodiga, Mate Pavić je ostao bez plasmana u polufinale. Najbolji prošlogodišnji muški teniski par, Pavić i Austrijanac Oliver Marach poraženi su u četvrtfinalu od prvih nositelja Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela 6-7 (5), 5-7.

Pavić i Marach su odlično ušli u meč i već u prvom gemu su oduzeli servis suparnicima, a potom poveli sa 2-0. No, Kubot i Melo su u četvrtoj igro vratili izgubljeni gem izjednačivši na 2-2. Do kraja seta oba para su držala svoje servise, pa je odlučivala trinaesta igra.

Hrvatsko - austrijski par je 'tie-break' odigrao loše. Njihovi suparnici su poveli 3-1, pa 6-2. Pavić i Marach su potom spasili tri set lopte, ali ne i četvrtu.

Na otvaranju drugog seta ponovo smo vidjeli break, ovoga puta Kubota i Mela. Pavić i Marach su uspjeli izjednačiti na 2-2. Nažalost, Kubot i Melo su kod 5-5 napravili novi break, a potom mirno odservirali za meč.