LONDON, ENGLAND - JULY 08: Petra Martic of Croatia celebrates during the Ladies Singles third round match against Zarina Diyas of Kazakhstan on day six of the Wimbledon Lawn Tennis Championships at the All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 8, 2017 in London, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)
Julian Finney/Getty Images / Getty Images

WTA U CHICAGU

HRVATSKA TENISAČICA NA IMPRESIVAN NAČIN OSTVARILA NAJVEĆI POJEDINAČNI USPJEH U KARIJERI Pomela konkurenciju i opravdala status druge nositeljice

• 09.09.2018. u 20:18

• Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 47.) na impresivan je način završila pohod prema najvećem pojedinačnom naslovu u karijeri pobijedivši u nedjeljnom finalu WTA turnira u Chicagu, nagradnog fonda 125.000 USD, Njemicu Monu Barthel (WTA - 111.) sa 6-4, 6-1.

Martić je opravdala status druge nositeljice i do naslova na turniru kategorije kojem pripada i bolski WTA turnir došla bez izgubljenog seta. U 1. kolu svladala je američku kvalifikanticu Loeb (6-1, 6-3), u 2. kolu bila bolja od Bugarke Karatančeve (6-4, 6-2), u četvrtfinalu je nadigrala Amerikanku Lepchenko (7-5, 7-6), a u polufinalu pobijedila Njemicu Tatjanu Mariju (6-1, 6-2).

Za ovaj naslov 27-godišnja tenisačica iz Duća osvojila je 160 bodova i 24.000 USD, dok je Barthel zaradila 95 bodova i 13.500 USD.

Martić je ove godine zaigrala i u finalu WTA turnira u Bukureštu, ali je poražena u dvoboju s Anastasijom Sevastovom.

S ovim bodovima Petra Martić će u ponedjeljak osvanuti na 38. mjestu pojedinačne WTA ljestvice, što je za samo četiri pozicije lošije od njezinog najboljeg plasmana u karijeri.