CROPIX
GOTOVO TRI SATA DRAME

HRVATSKI TENISAČ DUGO ĆE PAMTITI NEVJEROJATNU VEČER U UMAGU Izgubio je prvi set sa 6:0, pa napravio veliki preokret, imao čak sedam meč-lopti...

Piše: HinaObjavljeno: 17. srpanj 2019. 00:33

Viktor Galović (ATP - 197.) će dugo žaliti za propuštenom prilikom u 1. kolu 30. izdanja umaškog ATP turnira, u kojem je propustio čak sedam meč-lopti protiv mađarskog kvalifikanta Attile Balazsa (ATP - 208.) koji je nakon dva sata i 41 minute igre slavio sa 6-0, 6-7 (5), 7-6 (4).

Galović se sjajno vratio nakon 0:6 za 20 minuta u prvom setu, stabilizirao je servis i bio sve opasniji, a do izjednačenja u setovima je došlo nakon duple pogreške Mađara na 6:5 u tie-breaku.

Sve bolji 28-godišnjak iz Nove Gradiške stigao je na rub pobjede breakom za 5:3, imao je 40:15 i onda izgubio četiri poena za nizu. Nove dvije meč-lopte stigle su na servis Balazsa u sljedećem gemu, no ni to nije realizirao, a još veća šteta se dogodila na 6:5 kad je imao 0:40, tri meč-lopte u nizu.

I to je prosuo, na petu mu je bekhend za centimetar izašao vani. Balazs se u tie-breaku ponio nesportski, na 4:4 sjeo na stolicu i tražio fizioterapeuta, potrajao je prekid više od tri minute, a Galović se nije snašao i u nastavku je izgubio sva tri poena.

Balazs u 2. kolu čeka boljeg iz dvoboja Japanca Tara Daniela i Srbina Filipa Krajinovića.

Uz Bornu Ćorića, slobodnog u 1. kolu, hrvatski tenis će imati još jednog predstavnika u 2. kolu, jer je Nino Serdarušić ostvario svoju prvu pobjedu na ATP turnirima svladavši argentinskog kvalifikanta Marca Trungellitija sa 6-3, 6-3. Serdarušić će u 2. kolu igrati protiv Argentinca Facunda Bagnisa koji je sa 4-6, 6-3, 7-5.