Jean-Yves Ahern-USA TODAY Sports
DOMINANTNO IZDANJE

PETI KANADSKI TRIJUMF ZA REKORDERA NADALA Španjolac prohujao do 83. naslova u karijeri, Rusu svega tri gema

Piše: HinaObjavljeno: 12. kolovoz 2019. 10:15

Španjolski tenisač Rafael Nadal (ATP - 2.) po peti je put u karijeri osvojio naslov pobjednika na Rogers Cupu, kanadskom turniru Masters 1000 serije, nakon što je u nedjeljnom finalu odigranom u Montrealu svladao Rusa Danila Medvjedeva (ATP - 9.) sa 6-3, 6-0 za 70 minuta igre.

Za Medvjedeva je ovo bilo prvo finale na Masters seriji, a Nadalu 51. meč za naslov na Mastersima te ukupno 120. finale u karijeri. Sjajni Španjolac je u Montrealu osvojio rekordni, 35. pobjednički trofej na Masters seriji i 83. naslov u karijeri.

Medvjedev je u devetom finalu u karijeri, a petom u ovoj sezoni, ostao na četiri naslova. Ove je godine u pet finala trijumfirao samo na turniru u Sofiji. No, unatoč porazu Medvjedev će u na novoj ATP ljestvici dostići renking karijere i zasjesti na 8. mjesto.