MADRID, SPAIN - MAY 09: Sloane Stephens of The United States shakes hands with opponent, Petra Martic of Croatia during day six of the Mutua Madrid Open at La Caja Magica on May 09, 2019 in Madrid, Spain. (Photo by Alex Pantling/Getty Images)
Alex Pantling/Getty Images

TREĆA MEĐUSOBNA POBJEDA

PETRA MARTIĆ BEZ POLUFINALA JAKOG TURNIRA U MADRIDU Amerikanka zaustavila pobjedničku seriju hrvatske tenisačice na brojci 8

• 09.05.2019. u 18:56

• Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Madridu nakon što je u susretu četvrtfinala izgubila od Amerikanke Sloane Stephens sa 4-6, 3-6.

Pobjednica US Opena iz 2017. godine, te finalistica Roland Garrosa prošle godine je stigla do pobjede nakon sat i 20 minuta igre.

Amerikanka je prvi break napravila u prvom setu pri vodstvu 3-2. Petra se vratila izjednačivši na 4-4, no uslijedila su dva vezana grema za Stephens i dobiveni prvi set rezultatom 6-4.

U drugom setu bivša treća tenisačica svijeta je povela sa 4-1 uz jedan oduzeti servis i potom zadržala prednost do kraja.

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda Amerikanke koja je bila bolja i na Australian Openu ove godine i Cinncinatiju 2013. godine.

Martić je tako nakon nedavnog trijumfa u Istanbulu stigla i do četvrtfinala Madrida spojivši osam pobjeda u nizu na zemlji.