MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 18: Petra Martic of Croatia plays a backhand in her third round match against Sloane Stephens of the United States during day five of the 2019 Australian Open at Melbourne Park on January 18, 2019 in Melbourne, Australia. (Photo by Julian Finney/Getty Images)
Julian Finney/Getty Images

PROPUSTILA BROJNE PRILIKE

PETRA MARTIĆ TIJESNO PORAŽENA NA STARTU JAKOG TURNIRA U INDIAN WELLSU Poljakinja je imala više živaca u tie-breaku trećeg seta

• 06.03.2019. u 23:17

• Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u 2. kolo velikog WTA turnira u Indian Wellsu, na samom startu uspješnija je bila Poljakinja Magda Linette sa 6-3, 4-6, 7-6 (5) nakon dva i pol sata igre.

Bio je to dvoboj u kojemu je Linette iskoristila sve svoje prilike za oduzimanje servisa našoj predstavnici, dok je Martić iskoristila samo tri od devet "break-lopti".

Najočitiji nesrazmjer u korištenju prilika bio je u prvome setu u kojemu je Linette uspjela osvojiti tek pet bodova na servis Martić, ali četiri od tih pet stiglo je u šestom gemu što je bilo dovoljno Poljakinji za "break". S druge strane, Martić je u gemu ranije propustila jednu, a u gemu kada je Linette servirala za set još jednu "break-loptu".

U drugom setu Martić je oduzela servis Linette za vodstvo 2-0, no odmah potom je tu prednost i ispustila, da bi kod 2-1 propustila priliku za novi "break". Ipak, te propuštene prilike nisu ju koštale jer je kod vodstva 5-4 iskoristila set-loptu pogodivši odličan forhend.

Mogla je Martić i treći set započeti "breakom", no Linette je u drugoj igri odličnim "winnerom" spasila "break-loptu" naše igračice. Niti jedna tenisačica više nije imala priliku za oduzimanje servisa suparnice sve do rezultata 5-5 kada je Martić odigrala vrlo loš gem i bez osvojenog poena izgubila svoj početni udarac. Kada je servirala za meč Linette je stigla do prednosti od 40-0, ali zatim je počela griješiti te je Martić s pet osvojenih poena u nizu izborila "tie-break".

Iako je Linette u odlučujućoj igri povela sa 3-0, Martić je uzvratila s četiri osvojena poena zaredom s kojima je došla do vodstva 4-3 uz dva svoja servisa. Nažalost, izgubila je oba sljedeća poena i vratila prednost na stranu Poljakinje. Linette je iskoristila svoju ukupno četvrtu meč-loptu kaznivši neoprezan izlazak na mrežu Martić u posljednjem poenu.