REUTERS/Max Rossi
WTA NEW HAVEN

PREKINULA CRNI NIZ OD ŠEST PORAZA PA PONOVNO 'POTONULA' Mirjana Lučić-Baroni glatko izgubila od 35-godišnje Kineskinje

Piše: HinaObjavljeno: 23. kolovoz 2017. 13:00

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni nije se uspjela plasirati u 3. kolo WTA turnira u New Havenu, nju je u susretu 2. kola sa 6-2, 6-3 nadigrala Kineskinja Peng Shuai.

U dvoboju koji je trajao sat i 18 minuta Lučić-Baroni je napravila čak devet dvostrukih servis pogrešaka što je dovelo do toga da čak šest puta izgubi svoj početni udarac, po tri puta u svakom setu pa konačni rezultat i nije mogao biti drugačiji.

Lučić-Baroni je prije dva dana u 1. kolu New Havena pobjedom protiv Estonke Anett Kontaveit prekinula niz od šest uzastopnih poraza, no protiv Peng se 35-godišnja Makaranka vratila lošim igrama koje prikazuje u posljednja tri mjeseca.

Bio je ovo drugi međusobni susret Lučić-Baroni i Peng i prva pobjeda Kineskinje.

--------------------------------------------------------------------

REZULTATI, 1. KOLO:

Carla Suarez (Špa) - Jana Cepelova (Svk) 6-4, 4-0 - predaja

2. KOLO:

Agnieszka Radwanska (Polj/1) - Eugenie Bouchard (Kan) 6-3, 7-5

Peng Shuai (Kina/8) - MIRJANA LUČIĆ-BARONI (HRV) 6-2, 6-3

Daria Gavrilova (Aus) - Timea Babos (Mađ) 7-5, 7-6 (6)

Elise Mertens (Bel) - Darja Kasatkina (Rus) 6-2, 7-5

US Open: Fett u 2. kolu kvalifikacija, Galović ispao

Hrvatska tenisačica, 20-godišnja Jana Fett uspješno je započela kvalifikacije za nastup na posljednjem ovogodišnjem "grand slam" turniru, US Openu koji počinje sljedećeg tjedna u New Yorku.

Ona je u susretu 1. kola sa 6-3, 5-7, 6-2 svladala Paragvajaku Montserrat Gonzalez, dok je 26-godišnji Viktor Galović zaustavljen već na prvoj prepreci, njega je sa 6-2, 6-4 nadigrao Nijemac Maximilian Marterer.

Fett će u 2. kolu kvalifikacija za suparnicu imati Austrijanku Barbaru Haas.

17. travanj 2024 03:22