Michael Dodge/Getty Images
KRAJ U OSMINI FINALA

BORNA ĆORIĆ ISPAO S AUSTRALIAN OPENA Nakon tri i pol sata igre izgubio od Francuza kojeg je dobio u finalu Davis Cupa

Piše: HinaObjavljeno: 21. siječanj 2019. 12:05

Hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je u ponedjeljak svoj nastup na Australian Openu u osmini finala gdje ga je sa 6-7(4), 6-4, 7-5, 7-6(2) pobijedio Francuz Lucas Pouille.

Ćorić je dobio prvi izjednačeni set u tiebreaku, da bi u drugom setu dva puta izgubio servis,a suparniku ga nije uzeo ni jednom. U trećem setu servis gubi jednom i opet ni jednom nije imao priliku da uzme servisu Francuzu. U trećem setu Ćorić gubi servis odmah na početku, ali ga onda vraća za 4-4. I ovaj set odlazi u tie break u kojem je Francuz bolji.

U meču koji je trajao tri sata i 19 minuta Ćorić je servirao 24 asa, a Pouille 19. Hrvatski je tenisač napravio 55 neprisiljenih pogrešaka, a Francuz 43.

Ovo je bio treći susret Pouillea, 31. na ATP ljestvici, i Ćorića i prva pobjeda francuskog tenisača. Četvrti krug Australian Opena najbolji je rezultat za Ćorića na ovom Grand Slam turniru.

18. travanj 2024 21:12