MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 21: Borna Coric of Croatia looks on in his fourth round match against Lucas Pouille of France during day eight of the 2019 Australian Open at Melbourne Park on January 21, 2019 in Melbourne, Australia. (Photo by Michael Dodge/Getty Images)
Michael Dodge/Getty Images

KRAJ U OSMINI FINALA

BORNA ĆORIĆ ISPAO S AUSTRALIAN OPENA Nakon tri i pol sata igre izgubio od Francuza kojeg je dobio u finalu Davis Cupa

• 21.01.2019. u 11:05

• Hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je u ponedjeljak svoj nastup na Australian Openu u osmini finala gdje ga je sa 6-7(4), 6-4, 7-5, 7-6(2) pobijedio Francuz Lucas Pouille.

Ćorić je dobio prvi izjednačeni set u tiebreaku, da bi u drugom setu dva puta izgubio servis,a suparniku ga nije uzeo ni jednom. U trećem setu servis gubi jednom i opet ni jednom nije imao priliku da uzme servisu Francuzu. U trećem setu Ćorić gubi servis odmah na početku, ali ga onda vraća za 4-4. I ovaj set odlazi u tie break u kojem je Francuz bolji.

U meču koji je trajao tri sata i 19 minuta Ćorić je servirao 24 asa, a Pouille 19. Hrvatski je tenisač napravio 55 neprisiljenih pogrešaka, a Francuz 43.

Ovo je bio treći susret Pouillea, 31. na ATP ljestvici, i Ćorića i prva pobjeda francuskog tenisača.  Četvrti krug Australian Opena najbolji je rezultat za Ćorića na ovom Grand Slam turniru.