Getty Images
PORAZ U TRI SETA

MLADA HRVATSKA TENISAČICA ISPALA U ZADNJEM KOLU KVALIFIKACIJA ZA US OPEN Jana Fett poražena od Danielle Lao i ostala bez glavnog turnira

Piše: HinaObjavljeno: 25. kolovoz 2017. 21:30

Mlada hrvatska tenisačica Jana Fett nije se uspjela plasirati u glavni ždrijeb posljednjeg Grand Slam turnira sezone US Opena.

U posljednjem kolu kvalifikacija 20-godišnja Vrbovčanka je izgubila od Amerikanke Danielle Lao 6-1, 1-6, 2-6.

Fett je sjajno ušla u meč i za svega 23 minute je dobila prvi set rezultatom 6-1. Fett je dva puta oduzela servis svojoj suparnici. Prvo za vodstvo 3-1, a potom i za 5-1. Nažalost, nastavak meča protekao je u potpunoj dominaciji 26-godišnje Amerikanke.

Lao, koja je trenutačno 218. tenisačica svijeta, otvorila je drugi set s pet gemova u nizu i dva breaka, te sa 6-1 izjednačila na 1-1. Lao je i na otvaranju trećeg seta načinila break, a potom je kod 4-2 još jednom oduzela servis hrvatskoj tenisačica osvojivši potom treći set rezultatom 6-2.

U glavnom dijelu turnira nastupit će četiri hrvatske tenisačice - Ana Konjuh, Mirjana Lučić-Baroni, Donna Vekić i Petra Martić.

20. travanj 2024 00:58