MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 30: Sofia Kenin of the United States celebrates after winning her Women's Singles Semifinal match against Ashleigh Barty of Australia on day eleven of the 2020 Australian Open at Melbourne Park on January 30, 2020 in Melbourne, Australia. (Photo by Quinn Rooney/Getty Images)
Quinn Rooney/Getty Images

SJAJAN NASTUP

VELIKO IZNENAĐENJE NA AUSTRALIAN OPENU Amerikanka izbacila najbolju tenisačicu svijeta i postala najmlađa finalistica u Melbourneu od 2008. godine

• Sportske Novosti

• 30.01.2020. u 08:40

• Sofia Kenin, 14. tenisačica svijeta, pobijedila je najbolju igračicu svijeta i domaću uzdanicu Ashleigh Barty sa 7:6(6), 7:5 i izborila finale Australian Opena.

Bio je ovo njihov šesti međusobni ogled, a 21-godišnja Amerikanka stigla je do druge pobjede nakon jednog sata i 45 minuta igre.

Kenin je spašavala set-loptu u oba seta, a na kraju je postala najmlađa finalistica u Melbourneu od 2008. godine i Ane Ivanović.

Kenin je tako poremetila 'Barty party', budući su se domaći navijači nadali da može postati prva domaća pobjednica Australian Opena od Chris O'Neill i 1978. godine.

U svom prvom Grand Slam finalu mlada će Amerikanka igrati protiv Španjolke Garbine Muguruze koja je sa 7:6(8), 7:5 pobijedila Simonu Halep.