Cameron Spencer/Getty Images
PROPUSTILA BROJNE PRILIKE

PETRA MARTIĆ OSTALA BEZ POLUFINALA U BUDIMPEŠTI Hrvatska tenisačica poražena od Slovakinje, na taj korak čeka već dvije godine

Piše: HinaObjavljeno: 23. veljača 2018. 15:06

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Budimpešti, gdje je u petak u četvrtfinalu poražena od Slovakinje Viktorije Kuzmove (WTA - 121.) sa 6-4, 6-2 nakon 75 minuta igre.

Martić je u prvom setu propustila čak sedam prilika za 'break', šest u trećem i još jednu u petom gemu, što je na kraju bilo ključno za konačan ishod. Do devetog gema naša je tenisačica bez poteškoća prolazila kroz gemove na početnom udarcu. No, tada je Kuzmova spojila nekoliko odličnih udaraca i treću set-loptu pretvorila u veliku prednost.

U drugom setu je 19-godišnja Slovakinja bila uvjerljivo bolja i s dva 'breaka' stigla do pobjede i svog prvog polufinala na WTA turnirima. Petra Martić na polufinale čeka već dvije godine, od turnira u Rio de Janeiru u veljači 2016. godine.