March 29, 2018; Key Biscayne, FL, USA; Jelena Ostapenko of Latvia celebrates after match point against Danielle Collins of the United States (not pictured) in a women's singles semi-final of the Miami Open at Tennis Center at Crandon Park. Ostapenko won 7-6(1), 6-3. Mandatory Credit: Geoff Burke-USA TODAY Sports
Geoff Burke-USA TODAY Sports / Reuters

PRESUDILI PAROVI

POZNATE SVE SUDIONICE FINALNOG TURNIRA FED CUPA Amerikanke spriječile senzacionalni preokret Latvije i posljednje izborile nastup u Budimpešti

AUTOR:
    • Hina

  • OBJAVLJENO:
  • 09.02.2020. u 11:20

  • Tenisačice SAD-a posljednja su reprezentacija koja je izborila nastup na finalnom turniru Fed Cupa u Budimpešti, nakon što su u dramatičnom raspletu pobijedile reprezentaciju Latvije sa 3-2 spriječivši potpuni preokret gostujućih tenisačica u Everettu, predgrađu Seattlea.

    Naime, Amerikanke su nakon prvog dana dvoboja vodile sa 2-0. No, u subotu je prvo Jelena Ostapenko svladala osvajačicu Australian Opena Sofiju Kenin sa 6-3, 2-6, 6-2, da bi u sljedećem dvoboju Anastasija Sevastova pobijedila Serenu Williams sa 7-6 (5), 3-6, 7-6 (4), nanijevši joj prvi poraz u karijeri u pojedinačnim mečevima u Fed Cupu.

    Ipak, u odlučujućoj igri parova Sofia Kenin i Bethanie Mattek-Sands su svladale Ostapenko i Sevastovu sa 6-4, 6-0 i tako odvele reprezentaciju SAD-a na finalni turnir Fed Cupa kojem je domaćin Budimpešta.

    Turnir je na rasporedu od 14. do 19. travnja, a na njemu će sudjelovati 12 reprezentacija: Francuska, Australija, Češka, Mađarska, SAD, Bjelorusija, Rusija, Njemačka, Španjolska, Švicarska, Belgija i Slovačka.

    Poražene reprezentacije iz kvalifikacija će u travnju ove godine igrati u doigravanju za kvalifikacije 2021. zajedno s osam reprezentacija koje su to pravo ostvarile na turnirima Prve skupine u Euro-afričkoj, Američkoj i Azijsko-oceanijskoj zoni.

    Među kandidatima za doigravanje bila je i Hrvatska, ali je u odlučujućem dvoboju poražena od Italije na turniru u Tallinnu, gdje je uz Talijanke nastup u doigravanju izborila i Ukrajina.

    Od 16 reprezentacija koje će sudjelovati u doigravanju poznato ih je 14: Latvija, Nizozemska, Rumunjska, Brazil, Japan, Kanada, Kazahstan, Velika Britanija, Italija, Ukrajina, Poljska, Srbija, Argentina i Meksiko.

    Posljednje dvije bit će poznate nakon što se održi turnir Prve skupine Azijsko-oceanijske zone koji je odgođen zbog epidemije koronavirusa.

    ------------------------------------------------------------------------------

    Fed Cup - kvalifikacije za finalni turnir

      

    La Manga: Španjolska - Japan 3-1

    Sara Sorribes Tormo - Naomi Osaka 6-0, 6-3

    Carla Suarez Navarro (Špa) - Misaki Doi 6-3, 6-4

    Carla Suarez Navarro - Kurumi Nara 6-1, 6-3

    Lara Arruabarrena/Aliona Bolsova Zadoinov - Shuko Aoyama/Ena Shibahara 2-6, 3-6

     

    Kortrijk: Belgija - Kazahstan 3-1

    Elise Mertens - Zarina Dijas 1-6, 6-2, 6-1

    Ysaline Bonaventure - Julija Putinceva 6-3, 6-7 (2), 2-6

    Elise Mertens - Julija Putinceva 6-1, 7-6 (1)

    Kirsten Flipkens - Zarina Dijas 6-3, 6-4

     

    Basel: Švicarska - Kanada 3-1

    Jil Teichmann - Leylah Annie Fernandez 7-6 (4), 6-4

    Belinda Bencic - Gabriela Dabrowski 6-1, 6-2

    Belinda Bencic - Annie Leylah Fernandez 2-6, 6-7 (3)

    Jil Teichmann - Gabriela Dabrowski 6-3, 6-4

     

    Haag: Nizozemska - Bjelorusija 2-3

    Kiki Bertens - Aliaksandra Sasnovič 6-7 (5), 6-2, 6-1

    Arantxa Rus - Arina Sabalenka 2-6, 3-6

    Kiki Bertens - Arina Sabalenka 6-4, 6-4

    Arantxa Rus - Aliaksandra Sasnovič 0-6, 7-5, 2-6

    Kiki Bertens/Demi Schuurs - Arina Sabalenka/Aliaksandra Sasnovič 6-4, 3-6, 6-7 (8)

     

    Cluj: Rumunjska - Rusija 2-3

    Elena Gabriela Ruse - Jekaterina Aleksandrova 1-6, 4-6

    Ana Bogdan - Veronika Kudermecova 6-3, 6-7 (5), 6-1

    Ana Bogdan - Jekaterina Aleksandrova 5-7, 6-3, 5-7

    Jaquelina Adina Cristian - Veronika Kudermetova 7-5, 6-3

    Jaquelina Adina Cristian/Elena Gabriela Ruse - Ana Blinkova/Ana Kalinskaja 3-6, 2-6

     

    Bratislava: Slovačka - Velika Britanija 3-1

    Anna Karolina Schmiedlova - Heather Watson 6-2, 6-3

    Viktoria Kuzmova - Harriet Dart 6-7 (3), 6-3, 7-5

    Heather Watson - Rebecca Sramkova 6-0, 7-5

    Anna Karolina Schmiedlova - Harriet Dart 7-5, 6-3

     

    Florianopolis: Brazil - Njemačka 0-4

    Teliana Pereira - Laura Siegemund 3-6, 3-6

    Gabriela Ce - Tatjana Maria 3-6, 6-7 (5)

    Gabriela Ce - Laura Siegemund 1-6, 2-6

    Laura Pigossi/Luisa Stefani - Anna-Lena Friedsam/Antonia Lottner 1-6, 4-6

     

    Everett: SAD - Latvija 3-2

    Sofia Kenin - Anastasija Sevastova 6-2, 6-2

    Serena Williams - Jelena Ostapenko 7-6 (4), 7-6 (3)

    Sofia Kenin - Jelena Ostapenko 3-6, 6-2, 2-6

    Serena Williams - Anastasija Sevastova 6-7 (5), 6-3, 6-7 (4)

    Sofia Kenin/Bethanie Mattek-Sands - Jelena Ostapenko/Anastasija Sevastova 6-4, 6-0

    Iz drugih medija