REUTERS/Thomas Peter
WTA PEKING

FRANCUSKINJA 'SLOMILA' NOVU NAJBOLJU TENISAČICU SVIJETA I DOŠLA DO RENKINGA KARIJERE Garcia osvojila drugi naslov u dva tjedna

Piše: HinaObjavljeno: 08. listopad 2017. 15:31

Francuskinja Caroline Garcia pobjednica je turnira u Pekingu nakon što je u nedjelju u finalu sa 6-4, 7-6(3) pobijedila Rumunjku Simonu Halep koja će od sutra biti prva tenisačica svijeta.

Zahvaljujući drugom naslovu u dva tjedna, nakon što je prošli tjedan slavila u Wuhanu, 23-godišnja Garcia će se popeti na deveto mjesto WTA ljestvice i tako po prvi put u karijeri ući među deset najboljih tenisačica svijeta. Također ima izgleda da se plasira na završnicu sezone.

Halep je plasmanom u polufinale ovog turnira osigurala dovoljan broj bodova da sutra na vrhu ljestvice zamijeni Španjolku Garbine Muguruzu.