PORTSMOUTH, ENGLAND - JUNE 26: Petra Martic of Croatia in action against Magda Linette of Poland in their Round One match during Day One of the Fuzion 100 Southsea Trophy at Canoe Lake Leisure on June 26, 2018 in Portsmouth, United Kingdom. (Photo by Christopher Lee/Getty Images for LTA)
Christopher Lee/Getty Images for LTA

PLATILA DANAK SLABOM SERVIRANJU

PETRA MARTIĆ BEZ TREĆEG KOLA WTA TURNIRA U PEKINGU Drugoj nositeljici pružila je jaki otpor, imala je i break prednosti, ali nije uspjela do slavlja

• 03.10.2018. u 12:31

• Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u 3. kolo WTA turnira u Pekingu, nju je u susretu 2. kola svladala druga nositeljica Dankinja Caroline Wozniacki sa 7-5, 6-3 nakon sat i 47 minuta igre.

Martić je pružila veliki otpor Wozniacki, poglavito u prvom setu koji je trajao sat i 12 minuta, a u kojemu je u dva navrata imala i "break" prednosti, no na kraju je popustila prilikom svog drugog servisa za ostanak u setu.

Martić je oduzimala servis Wozniacki u prvoj i trećoj igri susreta, no niti jednom nije uspijevala zadržati "break" prednost ponajviše zbog lošeg serviranja. U svoja prva dva servis-gema napravila je čak četiri dvostruke servis pogreške. Iako je Martić i u nastavku prvog seta odlično reternirala druge servise Wozniacki, više nije uspijevala doći do "breaka" dok je u dva navrata uspijevala spasiti gem na vlastiti servis iako je Wozniacki stizala do 0-40. Nažalost, kod prednosti Wozniacki od 6-5 Martić je napravila previše neprisiljenih pogrešaka pa je Dankinja osvojila prvi set bez da je morala igrati "tie-break".

Martić je i drugi set započela oduzimanjem servisa Wozniacki, a tu je prednost uspijevala držati do vodstva od 3-1. No, uslijedio je veliki pad u igri 27-godišnje Dućanke pa je Dankinja osvojila posljednjih pet gemova zaredom za preokret u drugom setu i pobjedu.

Kasnije u srijedu svoj susret 3. kola u Pekingu igrat će i Donna Vekić protiv Latvijke Anastasije Sevastove.