MADRID, SPAIN - MAY 06: Marin Cilic of Croatia celebrates in his match against Martin Klizan of Slovakia during day three of the Mutua Madrid Open at La Caja Magica on May 06, 2019 in Madrid, Spain. (Photo by Alex Pantling/Getty Images)
Alex Pantling/Getty Images

Marin Čilić

ATP WASHINGTON

ZA PRVI TRIJUMF NAKON WIMBLEDONSKOG POSRTAJA TREBALO MU JE VIŠE OD DVA SATA Čilić protiv neugodnog Rumunja propustio 10 break prilika

• Filip Ožbolt

• 31.07.2019. u 09:44

• Marin je u prvom meču nakon ispadanja u 2. kolu Wimbledona bio bolji od 84. tenisača svijeta Mariusa Copila s dva puta po 7:6.

Marin Čilić je trijumfalno započeo sjevernoameričku turneju na turniru iz serije ATP 500 u Washingtonu. Čilić je u prvom kolu bio bolji od 84. tenisača svijeta Mariusa Copila s dva puta po 7:6.

Hrvatskom tenisaču bio je to prvi meč nakon ispadanja u 2. kolu Wimbledona gdje ga je s glatkih 3:0 u setovima pobijedio Portugalac Joao Sousa.

Čilić je meč protiv Copila otvorio vrlo dobro, imao je break prilike u prva tri servis gema protivnika, ali nijednu priliku nije iskoristio. Copil je imao samo jednu break priliku, ne samo u prvom setu, već u cijelom meču.

Kada je sve otišlo u 13. igru, Međugorac je od 3:4 za protivnika osvojio četiri poena za redom i osvojio prvi set. U drugoj dionici Marin je ponovno nizao break prilike, na kraju se zaustavio na broju od 10 neiskorištenih break prilika, od čega su četiri bile meč lopte kod vodstva 6:5.

U tie-breaku drugog seta Marin je bio sigurniji, odmah je poveo s 4:1 mirno privevši meč kraju iako ga je mogao završiti i ranije. Za pobjedu su mu trebala dva sata i 12 minuta, a u njegovoj igri valja istaknuti 13 as servisa i 87 posto osvojenih poena nakon prvog servisa.

U osmini finala Marin će igrati protiv boljeg iz susreta domaćeg Reillyja Opelke i kanadske uzdanice Felixa Auger-Aliassimea.