Ronald Goršić / CROPIX
EP U VATERPOLU U17

HRVATSKA POBJEDOM OTVORILA EUROPSKU SMOTRU U TBILISIJU Francuzi slomljeni u zadnjoj četvrtini uz dva neiskorištena peterca

Danas (ponedjeljak) Hrvatska igra drugu utakmicu, ali protiv vjerojatno najjačeg suparnika u skupini, momčadi Španjolske. Utakmica je na rasporedu od 15.30 sati po našem vremenu.
Piše: Dean BauerObjavljeno: 11. kolovoz 2019. 13:56

Uz podosta problema, prvo vodstvo ostvareno tek pred kraj treće četvrtine, dva promašena peterca (Iv Marić) i trijumf osiguran tek u zadnjih osam minuta, hrvatska vaterpolska vrsta do 17 godina svladala je Francusku u 1. kolu D skupine Europskog prvenstva koje je jučer počelo u glavnom gruzijskom gradu Tbilisiju.

Trener naše vrste Hrvoje Hrestak je u najavi ovog nadmetanja spomenuo veliku izjednačenost svih momčadi, tešku skupinu, ali i ishvalio prvog suparnika. S naglaskom na tanmoputog francuskog centra Thomasa Vernouxa.

Francuska je prvu četvrtinu završila vodstvom 2:0, a do sredine druge četvrtine Hrvatska je imala i već spomenuta dva neiskorištena kaznena udarca. Mladi su Hrvati poravnali na 2:2 početkom druge dionice, ali je Francuska opet vratila prednost u svoju korist, ponovo s dva pogotka razlike (4:2). Zaostajanje dva gola nakon prve polovice utakmice mora da je upalilo lampicu upozorenja u našem taboru. Momčad je bolje zaigrala u trećoj četvrtini, tada uostalom nakon dva uzastopna gola (Tomasović s igračem više i Požarić iz protunapada) prvi put i povela (6:5). Ne baš zadugo jer su Francuzi i opet poravnali (6:6). Do kraja treće četvrtine, ljevak Stahor je pogodio za novo vodstvo (7:6) kojim se otišlo na odmor uoči zadnje četvrtine.

U posljednjoj četvrtini je Marin Tomasović s dva gola (igrač više i nova kontra) osigurao pobjedu Hrvatskoj 9:6. Danas (ponedjeljak) Hrvatska igra drugu utakmicu, ali protiv vjerojatno najjačeg suparnika u skupini, momčadi Španjolske. Utakmica je na rasporedu od 15.30 sati po našem vremenu.