/ Yuri Berchiche REUTERS/Stringer
RAZLOG ZA STREPNJU

Piše: HinaObjavljeno: 17. veljača 2018. 23:31

Nakon što su u prvom susretu osmine finala Lige prvaka poraženi u Madridu od Reala (1-3), nogometaši PSG-a rutinsku su odradili susret 26. kola Le Championnata pobijedivši na Parku prinčeva Strasbourg 5-2.

Gosti su poveli već u šestoj minuti golom Jeana Aholoua, no PSG je do poluvremena okrenuo rezultat zabivši zabio tri gola. Strijelci su bili Julian Draxler (10), Neymar (21) i Angel di Maria (22).

Stephane Bahoken je smanjio u 67. minuti, no uslijedila su dva gola Edisona Cavanija (73, 79) za konačnih 5-2. Cavani je tako stigao do brojke od 23 gola u prvenstvu ove sezone, četiri više od Neymara.

U derbiju začelja St Etienne je na gostovanju pobijedio Angers 1-0, a pogodak odluke zabio je Robert Berič u 79. minuti. Mateo Pavlović je odigrao cijeli susretu za domaći sastav.

Na ljestvici vodi PSG sa 68 bodova, na drugom mjestu je Monaco sa 56 bodova, Marseille ima 52, a Lyon 48 bodova, no Marseille i Lyon imaju po utakmicu manje.

REZULTATI:

PSG - Strasbourg 5-2 (Draxler 10, Neymar 21, Di Maria 22, Cavani 73, 79 / Aholou 6, Bahoken 67)

Amiens - Toulouse 0-0

Angers - Saint-Etienne 0-1 (Berič 79)

Caen - Rennes 2-2 (Crivelli 6, Da Silva 84 / Sakho 9, 21)

Montpellier - Guingamp 1-1 (Sio 73 / N'Gbakoto 29-11m)

Troyes - Metz 1-0 (Niane 88)