Screenshot
NEVJEROJATNA DOMINACIJA FRANCUZA

Piše: HinaObjavljeno: 18. kolovoz 2018. 21:38

Nogometaši aktualnog francuskog prvaka PSG-a i u drugom nastupu u novoj sezoni ostvarili su uvjerljivu pobjedu, nakon što su na subotnjem gostovanju kod Guingampa slavili sa 3:1uz dva pogotka Kyliana Mbappea te jedan Neymara.

No, domaća momčad se u prvom poluvremenu pokazala tvrdim orahom za izabranike Thomasa Tuchela. U 20. minuti Roux je doveo Guingamp u vodstvo, a u 27. minuti je sudac Turpin poništio pogodak domaćinima za 2-0, tako što je dosudio prekršaj strijelca Benzeta koristeći VAR tehnologiju.

U nastavku je uslijedio preokret, a inicijator je bio Kylian Mbappe koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Izjednačujući pogodak postigao je u 53. minuti Brazilac Neymar Jr. iz kaznenog udarca, koji je dosuđen zbog prekršaja nad njim.

U završnici dvoboja dvaput je domaćoj obrani pobjegao Mbappe i golovima u 82. i 90. minuti postavio konačnih 3-1.

PSG je sa šest bodova iz dvije utakmice i gol-razlikom 6-1 na vrhu ljestvice. Šest bodova ima i drugoplasirani Reims.

U subotu je na rasporedu još pet utakmica 2. kola, a sastaju se: Amiens - Montpellier, Caen - Nice, Dijon - Nantes, Monaco - Lille i Rennes - Angers. Sve utakmice započinju u 20 sati.

19. travanj 2024 08:04