Shaun Botterill/Getty Images / Getty Images
NI MONACO IM NE MOŽE NIŠTA

Piše: HinaObjavljeno: 27. studeni 2017. 00:25

U derbiju 14. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Monaco 2-1 i povećao prednost na ljestvici na devet bodova.

Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bilo je dovoljno za nova tri boda pariškog sastava, a golove su zabili Edison Cavani (19) i Neymar (52-11m). Utješan pogodak za Monaco zabio je Moutinho iz slobodnog udarca u 81. minuti.

Pobjeda PSG-a je mogla biti i uvjerljivija. Gosti su dva puta uzdrmali okvir suparničkog gola i promašili još nekoliko sjajnih prilika. Posebno se ispromašivao Kylian Mbappe koji je prošle sezone nosio dres Monaca. Danijel Subašić kod pogodaka nije mogao ništa, a tijekom susreta je imao nekoliko odličnih obrana.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. Lyon je protutnjao Nicom pobijedivši 5-0, dok je Marseille bio bolji od Guingampa 1-0.

Lyon je već nakon prvog poluvremena imao 4-0, a kada je Nica u 70. minuti ostala s igračem manje sve je bilo jasno. Do kraja susreta 'lavovi' su zabili još jedan pogodak za uvjerljivu 'peticu'. Strijelci su bili Memphis Depay (5, 38), Maxwell Cornet (20), Mariano (27) i Myziane Maolida (79). Domaćin je od 70. minute igrao bez isključenog Marlona.

U susretu Olympique Marseillea i Guingampa presudio je pogodak Floriana Thauvina u 31. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 38 bodova, dok Monaco i Lyon imaju po 29 bodova. Na začelju je Metz sa četiri boda.

REZULTATI

Monaco - PSG 1-2 (Moutinho 81 / Cavani 19, Neymar 52-11m)

Marseille - Guingamp 1-0 (Thauvin 31)

Nica - Lyon 0-5 (Depay 5, 38, Cornet 20, Mariano 27, Maolida 79)

U subotu:

Dijon - Toulouse 3-1 (Chang-Hoon 42, Xeka 57, Said 64 / Delort 71)

Metz - Amiens 0-2 (Konate 29, Zungu 65)

Montpellier - Lille 3-0 (Roussillon 5, Sio 26, Ninga 31)

Troyes - Angers 3-0 (Khaoui 12, Hyun-Jun 45+3, Thomas 84-ag)

Caen - Bordeaux 1-0 (SANTINI 23)

Rennes - Nantes 2-1 (Khazri 51, 88 / Sala 73-11m)

U petak:

St Etienne - Strasbourg 2-2 (Hernani 41, Monnet-Paquet 56 / Aholou 44, Martin 63-11m)