Jan 3, 2018; Dallas, TX, USA; Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) waves to the Dallas Mavericks fans after making the game winning shot against the Mavericks at the American Airlines Center. The Warriors defeat the Mavericks 125-122. Mandatory Credit: Jerome Miron-USA TODAY Sports
Jerome Miron / USA TODAY Sports / Reuters

Steph Curry

NBA

• 25.10.2018. u 08:41

• U noći s utorka na srijedu odigrano je 11 utakmica u NBA-u.

LeBron James upisao je prvu pobjedu u dresu Los Angeles Lakersa koji su na gostovanju srušili Phoenix Sunse sa 131:113. James je utakmicu obilježio s 18 poena, sedam skokova i 10 asistencija, dok je odličnu večer imao i Lance Stephenson koji je dodao 23 poena te po osam skokova i asistencija. Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix. Ivica Zubac je odigrao dvije minute za Los Angeles i upisao je dva skoka i jednu asistenciju.

Mario Hezonja je u teškom porazu (110:87) njegovih New York Knicksa od Miamija ubacio 13 poena, ali uz lošiji šut iz igre (4-15) te slobodnih bacanja (3-6).

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića porazili su San Antonio Spurse sa 116-96, a hrvatski reprezentativac je upisao 7 poena, 4 skoka i jednu asistenciju. Najbolji u njegovoj ekipi bio je Oladipo s 21 poenom, 5 skokova i 9 asistencija.

Dario Šarić je odigrao 33 minute za Philadelphiju, zabio je 15 koševa i upisao sedam skokova, a njegova ekipa je izgubila na gostovanju kod Milwaukee Bucksa (123-108).

Ante Žižić je igrao četiri minute u porazu Clevelanda od Brooklyna (102-86), bez pogodaka i upisao je dva skoka.

Odličnu večer imao je Slovenac Luka Dončić koji je u porazu Dallasa kod Atlante (111-104) upisao 21 poen, 9 skokova i 2 asistencije.

Treba posebno istaknuti i veliku večer Stephena Curryja koji je u nevjerojatno efikasnoj utakmici postigao 51 poen uz 11 trica, a na terenu je u pobjedi svog Golden Statea nad Washingtonom (144-122) proveo 31 minutu, bez da je uopće ulazio u posljednju četvrtinu.

NBA rezultati:

Miami Heat - New York Knicks                110-87

(Mario Hezonja je igrao 21 minutu za New York, zabio je 13 koševa i upisao jedan skok i jednu asistenciju)

Atlanta Hawks - Dallas Mavericks            111-104

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets          86-102

(Ante Žižić je igrao četiri minute za Cleveland, bez pogodaka i upisao je dva skoka)

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves    112-105

Chicago Bulls - Charlotte Hornets           112-110

Houston Rockets - Utah Jazz                  89-100

San Antonio Spurs - Indiana Pacers           96-116

(Bojan Bogdanović je odigrao 24 minute za Indianu, zabio je sedam koševa i upisao četiri skoka i jednu asistenciju)

Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers        123-108

(Dario Šarić je odigrao 33 minute za Philadelphiju, zabio je 15 koševa i upisao sedam skokova)

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers           113-131

(Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix; Ivica Zubac je odigrao dvije minute za Los Angeles i upisao je dva skoka i jednu asistenciju)

Sacramento Kings - Memphis Grizzlies         97-92

Golden State Warriors - Washington Wizards  144-122