screenshot
NBA LIGA

Šarić u debiju za Minnesotu zabio devet koševa, James postao peti strijelac u povijesti NBA
Piše: HinaObjavljeno: 15. studeni 2018. 11:06

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je u svojoj prvi utakmici za Minnesota Timberwolvese upisao pobjedu i devet koševa, a jučerašnju večer je obilježio LeBron James koji je u slavlju Los Angeles Lakersa sa 44 koša došao na peto mjesto najboljih strijelaca u povijesti NBA.

Timberwolves su sa 107-100 kod kuće pobijedili New Orleanas Pelicanse, a Šarić je u svom debiju u dresu Minnesote u 20 minuta na terenu zabio devet koševa (šut iz igre 3/7, trice 1/2) i upisao tri skoka, jednu asistenciju i dva bloka. Robert Covington koji je zajedno sa Šarićem došao iz Philadelphije u Minnesotu u sklopu tradde za Jimmyja Butlera zabio je 13 koševa.

Najbolji u redovima domaćina su bili Karl-Anthony Towns, koji je utakmIcu završio s 25 koševa i 16 skokova, i Andrew Wiggins koji je dodao 23 koša.

E'Twaun Moore je predvodio Pelicanse sa 31 košem, a Anthony Davis je ubacio 29.

Los Angeles Lakers su sa 126-117 bili bolji od Portland Trail Blazersa, a James koji je zabio 44 koša uz deset skokova, devet asistencija, tri bloka i jednu ukradenu loptu, na listi najboljih strijelaca svih vremena NBA je s ukupno 31,425 koševa preskočio Wilta Chamberlaina (31,419). Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse.

Oklahoma City Thunder su sa 128-103 svladali na svom terenu New York Knickse i to im je deveta pobjeda u zadnjih deset utakmica. Paul George je bio najučinkovitiji u redovima Thundera sa 35 koševa.

Mario Hezonja je odigrao 22 minute za Knickse i u tom je vremenu upisao šest koševa (šut iz igre (3/9, trice 0/2), isto toliko skokova i dvije asistencije.Tim Hardaway Jr. je bio najučinkovitiji kod Knicksa sa 20 koševa. To je peti poraz Knicksa u šest utakmica i treći zaredom.

Phoenix Suns Dragana Bendera su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza, pobijedivši sinoć sa 116-96 gostujuće San Antonio Spurse. Do slavlja ih je predvodio TJ Warren sa 27 koševa. Dragan Bender je odigrao četiri minute za Phoenix, bez pogodaka i upisao je jedan skok.

Najbolji strijelac San Antonia bio je DeMar DeRozan sa 24 ubačaja, a Derrick White je dodao 16.

Washington Wizards su sa 119-95 kod kuće svladali Cleveland Cavalierse, a Bradley Beal je za pobjedu zabio 20 koševa. Beal je ju prvoj četvrtini zabio svoju 900. tricu u karijeri.

Rookie Collin Sexton je bio najbolji u redovima Clevelanda sa 24 koša. Ante Žižić je u 15 minuta zabio dva koša (šut iz igre 1/1) i tome pridodao tri skoka i jednu asistenciju.