screenshot youtube
NBA LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 24. travanj 2018. 11:29

Košarkaši Houston Rocketsa i Utah Jazza poveli su sa po 3-1 u pobjedama protiv Minnesota Timberwolvesa, odnosno Oklahoma City Thundera u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige te ih još po samo jedan uspjeh dijeli od prolaska dalje i međusobnog obračuna u drugom krugu. Houston je u četvrtoj utakmici kao gost svladao Minnesotu sa 119-100, dok je Utah na domaćem parketu nadigrao Oklahoma City sa 113-96.

Prvi nositelji Zapada, ali i čitave lige Rocketsi do pobjede u Minneapolisu stigli su zahvaljujući fantastičnom napadačkom učinku u trećoj četvrtini tijekom koje su ubacili čak 50 poena, od toga njihov najbolji igrač James Harden 22, dok su u isto vrijeme primili tek 20 koševa.

Na poluvremenu je bilo samo 50-49 za Houston, no iznenadna napadačka eksplozija u nastavku odvela ga je do najveće prednosti od čak 35 razlike.

Harden je utakmicu okončao sa 36 ubačaja, Chris Paul je dodao 25, dok je Clint Capela uz 14 pogodaka imao i 17 skokova. U sastavu Minnesote najučinkovitiji je bio Karl-Anthony Towns sa 22 koša i 15 skokova.

Peta utakmica ovih suparnika igrat će se u srijedu u Houstonu.

Utah je do treće uzastopne pobjede protiv Oklahoma Cityja stigao ponajviše zahvaljujući sjajnom "rookieu" Donovanu Mitchellu. Mladi je branič Jazza predvodio strijelce svoje momčadi sa 33 poena, Joe Ingles je dodao 20, a Rudy Gobert 16 uz 10 skokova. Kod Thundera igrala su praktički samo dvojica, Paul George, koji se zaustavio na 32 ubačaja, te Russell Westbrook sa 23 pogotka i 14 skokova.

I Thunder i Jazz će svoju petu utakmicu igrati u srijedu.