Mario Hezonja
 Profimedia, SIPA USA
PROBUĐENI LAV

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. prosinac 2017. 09:39

Mario Hezonja odigrao je sinoć u porazu Orlando Magica protiv Detroita (114:110) utakmicu karijere u NBA ligi.

Samo četiri dana nakon što je briljirao protiv Los Angeles Clippersa sa 17 poena, devet skokova, četiri asistencije i tri blokade, 22-godišnji hrvatski košarkaš ostvario je još bolji učinak protiv Detroita - čak 28 poena, u koje je ugradio osam trica uz odličan šut iz igre (10/18) te čak 66 posto šuta za tri poena (8 od 12).

Uz to je još dodao šest skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte ponijevši tako epitet igrača utakmice u redovima Magica.

Šteta je što fenomenalna partija nije okrunjena i pobjedom Orlanda, koji je par minuta prije kraja gubio s 24 poena razlike, prije nego što je nevjerojatni Hezonja s 19 koševa u završnici zamalo sam ostvario veliki preokret.

Indiana PacersI Bojana Bogdanovića su sa 140-131 pobijedili Brooklyn Netse na njihovom terenu, a do pobjede ih je predvodio Victor Oladipo sa 26 poENa.

Allen Crabbe je bio najbolji kod Netsa, on je utakmicu završio sa 17 koševa, dok su Quincy Acy, Joe Harris i Caris LeVert zabili svaki po 14.

Bogdanović je u 28 minuta zabio devet koševa (šut iz igre 4/8, trice 1/4), dodavši tome pet skokova i dvije asistencije.

Domantas Sabonis je ubacio 17 kopeva za Pacerse uz osam skokova, a Myles Turner 16 koševa i šest skokova.

Cleveland Cavaliers su sa 106-99 bili bolji od Washington Wizardsa, što im je 18. pobjeda u 19 utakmica, a LeBron James je upisao četvrti triple-double u zadnjih pet utakmica.

Utakmicu je završio sa 20 pogodaka, 15 asistencija i 12 skokova. Kevin Love je dodao 25 koševa i devet skokova za Cavse. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Bradley Beal je predvodio Washington sa 27 pogodaka, a John Wall je dodao 15 uz 10 skokova i šest asistencija.

REZULTATI:

Toronto Raptors - Sacramento Kings 108-93

Detroit Pistons - Orlando Magic 114-110

(Mario Hezonja je odigrao 31 minutu za Orlando, zabio je 28 koševa, upisao je šest skokova, dvije asistenciej i tri ukradene lopte)

Brooklyn Nets - Indiana Pacers 97-109

(Bojan Bogdanović je igrao 28 minuta za Indianu, zabio je devet koševa, upisao je pet skokova i dvije asistencije)

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 99-106

(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland)

SJEVEROZAPADNA DIVIZIJA

1. Minnesota 17 13 56,7