REUTERS/Russell Cheyne / REUTERS
PRAZNIK NOGOMETA U ŠKOTSKOJ

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. rujan 2017. 17:17

Celtic je u sedmom kolu škotskog Premiershipa stigao do velike i vrijedne pobjede protiv najvećeg rivala Rangersa (2:0). Za pobjedničku momčad je svih 90 minuta odradio Jozo Šimunović, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za ovaj 'Old Firm' zbog ozljede koljena.

Gosti su zaprijetili već u prvoj minuti preko Australca Rogica, ali je vratar Rangersa uspio zaustaviti njegov pokušaj. Nakon Rogica pokušao je Griffiths u dva navrata, ali na semaforu je i dalje stajalo 0:0. Domaćini su se 'upalili' tek u 31. minuti preko Morelosa, ali njegov je udarac otišao pored gola.

All Goals & Highlights HD - Rangers 0-2 Celtic... by arcturusmedia33

Do kraja prvog poluvremena bilo još nekoliko prilika s jedne i druge strane, ali mreže su ostale netaknute. U nastavku, odmah u 50. minuti gosti u načeli Rangers preko Rogica, da bi Roberts u 65. minuti povećao vodstvo i tako postavio konačan rezultat.

25. travanj 2024 23:18