ITTF
STOLNI TENIS

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. lipanj 2018. 15:36

Ima 14 godina i oduševljava stolnoteniski svijet. Ime mu je Tomokazu Harimoto i dolazi iz Japana. Taj mladi stolnotenisač proteklog tjedan osvojio je Japan Open, jedan od najjačih svjetskih turnira.

Već dulje vrijeme o njemu govore kao čudu, ali ovaj put Harimoto je još jednom šokirao sportski svijet kada je na putu do pobjednika japanskog turnira, između ostalih, izbacio dva Kineza Maa Longa (4:2) i Zhanga Jikea (4:3). Riječ je o stolnotenisačima koji su u karijeri osvajali brojne zlatne medalje na svjetskim prvenstvima, olimpijskim igrama, svjetskim kupovima...

Uostalom, Ma Long je aktualni olimpijski i svjetski prvak. Ne sjećamo se kad je netko ovako mlad osvojio ovako jak turnir. Harimoto je u karijeri skinuo već nekoliko rekorda, 2016. je sa 12 godina i 355 dana postao najmlađi pobjednik ITTF turnira Svjetske serije do 21 godine.

Iste godine je postao i najmlađi juniorski svjetski prvak sa 13 godina i 163 dana. U 2017. je osvojio turnir Svjetske serije sa 14 godina i 61 danom, a u 2018. je postao najmlađi pobjednik japanskog prvenstva sa 14 godina i 207 dana. “Nije loše” za dečka koji će 27. lipnja napuniti 15 godina!

20. travanj 2024 08:30