REUTERS
OD EKSTAZE DO OČAJA U SEKUNDI

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. lipanj 2018. 01:23

U dvoboju zadnjeg, 3. kola B skupine SP-a u Saransku su nogometaši Portugala i Irana odigrali 1-1(1-0), a s tim rezultatom su u osminu finala prošli Portugalci.

Pogodak je za europskog prvaka Portugal, i to vrlo atraktivan, postigao Ricardo Quaresma u 45. minuti, a izjednačio je Karim Ansarifard iz penala u trećoj minuti sudačke nadoknade. Cristiano Ronaldo je u 53. minuti promašio kazneni udarac.

Portugalci još jednom prikazali neuvjerljivu igru, no Iran se ipak pokazao nedoraslim da nanese štetu kvalitetnoj europskoj momčadi. No, Iranci su ipak mogli u završnici izbaciti Portugal, zabili su iz kaznenog udarca, a potom je minutu napadač Karim Taremi imao stopostotnu priliku, koju je promašio i smilovao se Portugalcima.

Da je zabio, Portugal bi ispao sa Svjetskog prvenstva, kao treći u skupini B.