Slavlje igrača Slaven Belupa
 Zeljko Hajdinjak / Cropix
2.KOLO HNL-a

NAKON NESTANKA STRUJE NESTALA I CIBALIJA Tijesna pobjeda Slavena, Osijek osvojio Zaprešić

Piše: HinaObjavljeno: 24. srpanj 2016. 01:11

U susretu 2. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa pobijedili Cibaliju s 3-2 (1-2), dok je Osijek slavio u gostima kod Intera s 2:0.

Koprivnički sastav došao do pobjede u uzbudljivoj utakmici, u kojoj je Cibalia vodila s 2-1 do 73. minute, a izgubila 2-3, dok Vinkovčanima ostaje utjeha da su nakon tri godine izbivanja s prvoligaških terena uspjeli zabiti dva gola. Domaćini su poveli već u 3. minuti pogotkom Makedonca Mirka Ivanovskog, no gosti su poravnali dalekometnim udarcem Frane Vitaića u 22. minuti, da bi u 37. minuti Brazilac Tiago Rodrigues donio potpuni preokret Cibaliji.

U 73. minuti Ivanovski se po drugi puta upisao u strijelce i poravnao na 2-2. Potom je uslijedio desetminutni prekid zbog nestanka struje na stadionu, a u 86. minuti mladi Gordan Barić je sjajnim udarcem iskosa s desetak metara donio domaćinima slavlje.

Pred 500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Vidulin iz Kanfanara.

U Zaprešiću su nogometaši Osijeka svladali Inter s 2-0 (0-0), te izbili na treće mjesto ljestvice.

Osječani su u Zaprešiću stigli i do druge pobjede u novom prvenstvu, u kojem nisu primili gol. U 50. minuti mrežu domaćina je načeo Aljoša Vojnović, a u 68. minuti na 2-0 je povećao Gabrijel Boban.

Pred 500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Mlakar iz Zagreba.