Ivan Božić
LIGA PRVAKA MLADIH

Dinamovi juniori izgubili su od vršnjaka iz Seville 2-4 (2-3) u dvoboju 3. kola Uefine Lige mladih pred 500-tinjak gledatelja na Hitrec-Kacijanu. U drugoj utakmici Juventus je kao gost svladao Lyon 3-0 i s Andalužanima zasjeo na vrh ljestvice skupine H.
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 18. listopad 2016. 12:14

DINAMO - SEVILLA 2:4 (Božić 6', 30' / Perez 3', Colmenero 14', 45+1', 89')

DINAMO: Horkaš - Hudeček, Briški, Soldo, Gjira (od 51. Abaz) - Moro, Đurasek - Špikić, Olmo (od 78. T. Knežević), Fintić (od 85. Đurić) - Božić.

SEVILLA: Soriano - Manuel, Eliseo, Berrocal, Capilla (od 40. Vazquez) - Viedma (od 67. Alonso), Genaro - Pozo (od 82. Josema), Colmenero, Perez - Mena

-------------------------------------------

Kiša golova po laganoj kišici u predigri nadmetanju seniora započela je već u 3. minuti. Pozo je iskoristio neopreznost Hudečeka i prošao po lijevom krilu skroz do peterca, Horkaš je obranio njegov pokušaj iz mrtvog kuta, no odbio je loptu na glavu Javiera Péreza i 0-1.

U 4. minuti Dario Špikić je udarcem glavom pogodio vratnicu, a u 6. minuti isti je igrač iskoristio pogrešku suparničke obrane i asistirao Božiću koji mirno pogađa praznu mrežu za 1-1.

U 14. minuti duga lopta za Colmonera, Sevillina "desetka" se oslobodila Briškog i rutinirano svladala domaćeg čuvara mreže za 1-2. U 30. minuti Moro je dugo vukao loptu i namještao se za udarac, no u zadnji tren je vidio "rupu" za Božića, gurnuo mu loptu, "plavi 9" izjednačio na 2-2. U prvoj minuti sudačke nadoknade, José Mena je nabacio s lijeve strane, a Colmonero u skoku nadvisio Briškog i pogodio za 2-3.

Mario Cvitanović je u 51. minuti uveo Abaza na lijevo krilo, Đuraseka pomaknuo na lijevog beka, prešao na 4-3-3. U 63. minuti brza akcija Moro, Špikić, Božić, ali je lopta odletjela preko vratiju. Stiskao je Dinamo, gosti vrebali kontre.

U 77. minuti Hudeček je nabacio, Abaz pucao glavom, ali u gredu. Uveo je Cvitanović i drugu špicu, za 4-4-2, no bez rezultata. U 88. minuti, nakon prekida, Ruben Colmonero je glavom postigao "hat-trick" za konačnih 2-4.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

---------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO

90+3' - Kraj utakmice. Sevilla je pobijedila s 4:2 i nanijela Dinamu drugi poraz.

89. minuta - GOOOL! Kraj svih nadanja za Dinamo. Sevilla vodi 4:2. Svoj treći gol danas zabio je Colmenero nakon asistencije Manuela.

77. minuta - Kakva je to bila prilika za Dinamo. Avaz je glavom pogodio gredu nakon ubacivanja s desne strane.

68. minuta - Grubi start Elisea na Božiću i žuti karton.

67. minuta - Dinamo ima inicijativu i traži izjednačenje, ali zasad igrači Marija Cvitanovića ne uspjevaju zabiti. Vremena je sve manje.

63. minuta - Što je sada promašio Dinamo, preciznije Božić. Nakon ubacivanja s desne strane ostao je sam na neka dva, tri metra udaljen od gola i poslao loptu visoko preko grede. Prava šteta.

61. minuta - Dinamovci pokušavaju preko bokova kreirati prilike, ali nedostaje im preciznosti u završnim pasovima.

56. minuta - Desetak je minuta igre prošlo u nastavku. Zasad nema pravih prilika.

50. minuta - Serija prekršaja na startu drugog poluvremena. Zbog neugodnog udarca iz igre je morao izaći Gjira, a zamijenio ga je Abaz.

46. minuta - Započelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOOL 45. minuta - Izgledalo je kako nakon ovog napada neće biti ništa, ali onda se Colmenero odlično ubacio na dva metra i iz teškog kuta poslao loptu u mrežu za novo vodstvo Seville

43. minuta - Fintić je sada prilično neoprezno startao na igrača Seville i to s leđa, a sudac mu je odlučio pokazati žuti karton. Mora se priznati kako je dobro prošao Fintić u ovoj situaciji

34. minuta - Opasan je bio ubačaj u kazneni prostor Dinama iz slobodnog udarca, ali gosti su od svega dobili samo novi udarac iz kuta

GOOOOL 30. minuta - Odličnu dubinsku loptu primio je Božić na desetak metara od gola i manirom rasnog strijelca poslao u donji desni kut za poravnanje

18. minuta - Igra se vrlo otvoren nogomet s jedne i druge strane, a ako se nastavi ovim tempom do kraja poluvremena bi morali vidjeti još koji pogodak

16. minuta - Olmo je zapucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je prošla pored vratnice

GOOOOL 14. minuta - Colmenero se oslobodio svog čuvara, izašao sam pred vratara Horkaša i poslao loptu ispod njega za novo vodstvo Seville

GOOOOL 6. minuta - Nije dugo trajalo vodstvo gostiju! Špikić je volejem poslao prizemnu loptu za Božića koji šalje loptu u mrežu za izjendačenje

4. minuta - Ekspresni odgovor Modrih preko Špikića koji puca i pogađa vratnicu

GOOOOL 3. minuta - Prva ozbiljnija akcija Seville i odmah pogodak. Nakon oštrog centaršuta u kazneni prostor, Horkaš je odbio loptu koja je sletjela ravno na glavu Pereza koji iz blizine šalje loptu u mrežu za vodstvo gostiju!

1. minuta - Utakmica je počela!

13. svibanj 2024 09:32