JEDNI SLAVE, DRUGI SE HVATAJU ZA GLAVU Francuz održao sastanak s vlasnicima, pala odluka: Arsene Wenger ostaje još dvije sezone na klupi Arsenala

Piše: HinaObjavljeno: 30. svibanj 2017. 20:34

Premda se nagađalo kako bi ovoga ljeta mogao napustiti Arsenal, francuski nogometni stručnjak Arsene Wenger (67) ostaje još dvije sezone na klupi 'topnika'.

Kako prenosi engleski mediji, Wenger je u ponedjeljak održao sastanak s većinskim vlasnikom kluba Stanom Kroenkeom na kojem je dogovoren nastavak suradnje.

Britain Soccer Football - Arsenal v Manchester United - Premier League - Emirates Stadium - 7/5/17 Arsenal manager Arsene Wenger reacts Action Images via Reuters / John Sibley Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or
Reuters / John Sibley Livepic

Navodno je dio Izvršnog odbora bio protiv Wengerova ostanka, no prevagnula je 'gazdina' riječ. Presudilo je to što je Arsenal u finalu FA kupa pobijedio Chelsea čime je Wenger 'kupio' novi ugovor.

Francuz je 'topnike' preuzeo 1996. godine i pod njegovim vodstvom londonski klub je osvojio 16 trofeja pri čemu tri naslova prvaka, sedam FA kupova i šest FA Community Shielda. Međutim, Arsenal je posljednji naslov osvojio 2004. godine.

Ove sezone 'Gunnersi' su osvojili peto mjesto i prvi put u posljednjih 19 godine neće igrati u Ligi prvaka.

28. travanj 2024 19:53