SRBIN RUŠI REKORDE

Zubac slavio protiv Šarića, Jokić desetim triple-doubleom u sezoni ispisao povijest NBA lige

Zubac je upisao 10 poena i dvije asistencije, dok je Šarić imao pet poena i jednu asistenciju
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 15. prosinac 2023. 08:19

Dvojica hrvatskih košarkaša susrela su se u Los Angelesu, Clippersi su pred svojim navijačima svladali Golden State Warriors 121:113 uz 10 poena, osam skokova i dvije asistencije Ivice Zubca u malo više od pola sata igre. Za goste je Dario Šarić na parketu proveo 17 minuta i 16 sekundi uz pet poena, šest skokova i jednu asistenciju.

Najefikasniji je na utakmici bio Klay Thompson s 30 poena za Warriorse, dok je za domaće James Harden ostvario učinak od 28 poena, sedam skokova i čak 15 asistencija. Kawhi Leonard dodao je 27 poena i osam skokova. Clippersima je ovo bila šesta pobjeda u nizu, posljednji put izgubili su upravo od Warriorsa na gostovanju 1. prosinca.

Luka Dončić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu, ali nije mogao sam protiv Minnesote. Slovenski genijalac ubacio je 39 poena uz šest skokova i 13 asistencija. Minnesoti je ovo bila sedma pobjeda u posljednjih osam utakmica, a Dallasu prvi poraz nakon četiri slavlja u nizu.

Odličan je bio Nikola Jokić u slavlju Denver Nuggetsa protiv Brooklyn Netsa. Srpski košarkaš ostvario je triple-double učinak od 26 poena, 15 skokova i 10 asistencija u 29 minuta i 49 sekundi igre.

Bio je ovo Jokiću već deseti triple-double ove sezone, čime je postao prvi košarkaš u povijesti NBA lige s najmanje 10 triple-doubleova u sedam uzastopnih sezona. K tome je postao tek treći igrač u povijesti lige koji je ostvario 10 takvih učinaka u prvih 25 utakmica sezone.

Prvi je bio Oscar Robertson u sezoni 1960./61., a drugi Russell Westbrook u sezonama 2016./17. i 2020./21.