Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images
23. KOLO BUNDESLIGE

Piše: HinaObjavljeno: 04. ožujak 2017. 18:26

Hrvatski napadač Hoffenheima Andrej Kramarić upisao je gol i asistenciju u visokoj 5:2 domaćoj pobjedi njegove momčadi protiv Ingolstadta u 23. kolu Bundeslige.

U 77. minuti zabio je za 3:2 vodstvo Hoffenheima, a dvije minute kasnije asistirao je Adamu Szalaiju za 4:2.

Kramariću je postignuti gol bio sedmi ovosezonski u Bundesligi, a upisao je jednako toliko asistencija.

Preostali strijelci za Hoffenheim bili su Sebastian Rudy (17), Adam Szalai (62, 79,) i Benjamin Huebner (88), dok su golove za Ingolstadt zabili Almog Cohen (38) i Niklas Suele (60-ag).

Nakon nekoliko neuvjerljivih nastupa Borussija je napokon proigrala pobijedivši 'apotekare' čak 6-2. Bayer je u dva navrata imao gol zaostatka (1-2 i 2-3), no u posljednjih 13 minuta primio je tri gola za težak poraz.

Adam Szalai GOAL HD - Hoffenheim 4-2 Ingolstadt... by 87taras

Borussia Dortmund je kod kuće deklasirala Bayer Leverkusen sa 6:2. Strijelci za Borussiju bili su Ousmane Dembele (6), Pierre-Emerick Aubameyang (26, 69), Christian Pulisic (77), Andre Schuerrle (85-11m) i Raphael Guerreiro (90+2), dok su golove za Bayer zabili Kevin Volland (48) i Wendell (74). Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer.

Aktualni prvak i lider prvenstva Bayern je rutinski odradio posao kod Kolna pobijedivši 3-0 golovima Javia Martineza (25), Juana Bernata (48) i Francka Riberyja (90).

Na ljestvici vodi Bayern sa 56 bodova, RB Leipzig je drugi sa 49 bodova, dok Borussija Dortmund na trećoj poziciji ima 43 boda. Slijede Hoffenheim sa 41 i Hertha sa 37 bodova.

REZULTATI:

Borussia D. - Bayer Leverkusen 6-2 (Dembele 6, Aubameyang 26,69, Pulisic 77, Schuerrle 85-11m, Guerreiro 90+2 / Volland 48, Wendell 74)

Hoffenheim - Ingolstadt 5-2 (Rudy 17, Szalai 62,79, KRAMARIĆ 77, Huebner 88 /Cohen 38, Suele 60-ag)

Koln - Bayern Munchen 0-3 (Martinez 25, Bernat 48, Ribery 90)

Werder Bremen - Darmstadt 2-0 (Kruse 75-11m,90+2)

Mainz - Wolfsburg 1-1 (Cordoba 24 /Gomez 20)

U petak:

Augsburg - RB Leipzig 2-2 (Stafylidis 19, Hinteregger 60 /Werner 25, Compper 52)

Večeras: Borussia Moenchengladbach - Schalke 04