Screenshot: YouTube
SAD JE PRAVA PRILIKA

DJED BOŽIĆNJAK DAO, DJED MRAZ UZEO Lokosi dobili rijetko viđeni poklon, pa sami sebi zabili!

Iako su vodili do pred sam kraj utakmice, nogometaši Lokomotive ipak će se u Zagreb vratiti s remijem. U drugom pretkolu Europske lige, Lokosi su na gostovanju u gradu Djeda Božićnjaka, Rovaniemiju odigrali 1:1.
Piše: Gianluca StarčićObjavljeno: 14. srpanj 2016. 10:21

Lokomotiva je u Finskoj ostvarila zacrtano, te se kući vratila neporažena, a što je još bitnije uspjela je postići pogodak. No, ostaje veliki žal, činjenica je da su Lokosi pokazali puno više, ali nogomet nekad zna biti nepravedan, nema mjesta kukanju.

No, ako u uzvratu prikažu igru kao što je to bio slučaj u drugom dijelu, uspjeh ne bi trebao izostati, jer pokazalo se da Finci jednostavno nisu u stanju parirati Zagrepčanima svih 90 minuta. Uoči susreta Mario Tokić zaželio je da se u Zagreb vrate neporaženi, no vidjelo se po njemu, a i kroz nekoliko razgovora da je svjestan da je njegova momčad kvalitetnija te da bi bilo idealno kad bi većinu posla obavili u Finskoj. Želja mu se djelomično ostvarila, a može biti i zadovoljan viđenim, međutim svjestan je da je ovo bila velika prilika da se većina posla obavi već u Rovaniemiu.

Još uvijek v.d. Trenera Lokomitve malčice je iznenadio sa sastavom, naime umjesto najavljenog Karačića u vatru je poslao debitanta Rožmana, koji je ugodno iznenadio, izuzmemo li nekoliko sitnih pogrešaka pokazao je da se na njega može uvelike računati ove sezone.

Tko će od hrvatskih klubova ove sezone napraviti najbolji rezultat u Europi?

Dinamo

Rijeka

Hajduk

Lokomotiva

Susret u kojem smo vidjeli dva potpuno različita poluvremena. Ono prvo u kojoj su Lokosi nagovijestili kako će njihova igra izgledati, opet su posjedom pokušali, zaprijetiti protivniku, no učinka u prvih 15-ak minuta nije bilo. Domaćin je najčešće odgovorao preko prekida te kontri i polukontri, najbolju je imao John, bivši igrač Vinogradara, koji je nakon ubačaja Saksele sjajno tukao, ali Filipović je još bolje intervenirao. U nastavku sasvim druga priča, nakon što je u 47. minuti Taylor u stilu Messija prošetao kroz obranu Lokosa i pucao daleko preko vrata, postojala je samo jedna momčad na terenu. Sijevalo je ispred gola domaćina, redom su pokušavali Marić, Fiolić, Cekici, no put do mreže nijedan nije našao.

Pritisak je urodio plodom u 73. minuti, nakon ubačaja Rožmana, Jammeh je nesmotreno skrenuo loptu u vlastitu mrežu za vodstvo momčadi s Kajzerice. Kada se već mislilo da će Lokosi mirno privesti utakmicu kraju, uslijedio je hladan tuš.

Prekid sa nekih 30-ak metara iskosa izveo je Taylor, a u gužvi je najspretniji bio Jammeh, koji je u padu glavom skrenuo loptu, a ona se potom odbila od Prenge i završila iza leđa Filipovića. Nakon toga Lokosi su potonuli, no bilo je premalo vremena da Finci u potpunosti preokrenu rezultat, štoviše, Bočkaj je u sučevoj nadoknadi imao solidnu prilku za postizanje pogotka, no nije uspio... Uzvrat je na rasporedu sljedećeg četvrtka u Kranjčevićevoj, a Lokomotiva će danas saznati mogućeg protivnika u 3.pretkolu.

----------------------------------------------------

RoPs ROVANIEMI - LOKOMOTIVA 1:1 (Jammeh 72' a.g, Prenga 87' a.g)

ROVANIEMI: Reguero - Saksela, Jammeh, Hamalainen, Pirinen - Mravec, Muinonen, John, Taylor, Nganbe Nganbe - Kokko

LOKOMOTIVA: Filipović - Prenga, Rozman, Perić - Bartolec, Capan, Ćorić, Cekici - Grezda, Fiolić, Marić

KRAJ UTAKMICE

GOOOOL 86. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor Jammeh je skrenuo loptu glavom, a ona se potom odbila od jednog Lokomotivinog nogometaša i ušla u mrežu

75. minuta - Boćkaj je napravio darmar na desnoj strani, pucao iz vrlo teške pozicije, ali njegov udarac bio je preslab

GOOOOL 72. minuta - Ubačaj u kazneni prostor skrenuo je Jammeh u vlastitu mrežu i donio Lokomotivi vodstvo

69. minuta - Novi udarac Cekicija iz daljine, ali Reguero ponovno brani

67. minuta - Cekici je ostavio za Fiolića na rubu šesnaesterca, ali njegov udarac zaustavlja Reguero

64. minuta - Probala je Lokomotiva u posljednjih desetak minuta iz nekoliko ubačaja u kazneni prostor zaprijetiti domaćinima, ali prošlo je bez pravih prilika

49. minuta - Taylor je u stilu Ronaldinha nanizao nekoliko igrača Lokomotive i potom se našao u izglednoj situaciji za postizanje pogotka, ali njegov udarac s desetak metara prošao je malo pored desne vratnice Filipovićeva gola

47. minuta - Imao je RoPS priliku, ali Kokko je loše zahvatio loptu na dva metra od gola i Filipović ju je sigurno prihvatio

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Odigrali su domaći nogometaši dobru akciju nakon koje je John pucao s desetak metara iskosa, ali Filipović brani njegov pokušaj. Bila je to najbolja prilika na utakmici za RoPS

33. minuta - Cekici je odlično povukao loptu do šesnaesterca, puca, ali udarac je otišao malo pored gola

32. minuta - Rozman je uputio dobar centaršut, ali Marić je bio malo prekratak. Dobra prilika za Lokose

28. minuta - Filolić je pucao s dvadesetak metara, ali lopta je otišla inazd grede

25. minuta - Oprobao je svoj udarac Cekici iz slobodnog udarca s više od 30 metara, ali lopta je otišla pored gola

21. minuta - Bartolec je pucao iz daljine, ali Reguero uz manje probleme zaustavlja njegov pokušaj

14. minuta - Pokušao je Taylor iz vrlo velike daljine, ali slab udarac otišao je daleko od vratiju Filipovića

3. minuta - Pucao je Capan, ali njegov pokušaj otišao je iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela!

--------------------------------------------------------------------------------------

30. travanj 2024 11:40