REUTERS/Miguel Vidal / REUTERS
DRUGI PORAZ U PRVENSTVU

VIDEO, FOTO: BARCELONA PONIŽENA U VIGU NAKON NESVAKIDAŠNJE GOLIJADE Potopljeni već do poluvremena, Ter Stegen se osramotio u nastavku

Piše: HinaObjavljeno: 03. listopad 2016. 00:53

U posljednjem dvoboju 7. kola španjolskog nogometnog prvenstva Celta je u Vigu iznenađujuće pobijedila Barcelonu sa 4-3 (3-0).

Celta je put ka pobjedi iskrčila sredinom prvog poluvremena kada je u 10 minuta postigla tri gola, strijelci su bili Sisto (23), Aspas (31) i Mathieu (33-ag).

Barcelona je nagovijestila mogući preokret s dva gola početkom drugog poluvremena preko Piquea (58) i Neymara (64-11m), ali ključnom se pokazala velika pogreška vratara Ter Stegena koji je prilikom ispucavanja jedne lopte pogodio Hernandeza (77) u glavu, a lopta se od igrača Celte odbila u mrežu za 4-2.

U preostalom vremenu je Pique (87) svojim drugim golom uspio tek smanjiti na konačnih 4-3. Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić poraz Barcelone odgledao je s klupe za pričuve.

Barcelona je tako ostala četvrta na ljestvici sa 13 bodova, koliko ima i peti Villarreal. Dva boda više imaju madridski sastavi Atletico i Real, a jedan treća Sevilla. Celta je ovom pobjedom skočila na 10. mjesto sa 10 bodova.