Gabriele Maltinti/Getty Images / Getty Images
FANTASTIČNA MINIJATURA NAPADAČA

Piše: HinaObjavljeno: 12. prosinac 2016. 20:36

U 16. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je u ponedjeljak na domaćem terenu pobijedila Sassuolo sa 2-1, a hrvatski napadač Nikola Kalinić postigao je dva prekrasna pogotka.

Fiorentina je povela u 10. minuti iz akcije koju je kreirao hrvatski dvojac. Milan Badelj je dobro ubacio, a Kalinić je sjajno pogodio protivničku mrežu.

U 39. minuti domaćini su vodili 2-0, a ponovno je zabio Kalinić, i to petom. Kalinić je najkorisniji igrač Fiorentine sa 8 golova i 2 asistencije.

Utješni gol za Sassuolo zabio je Francesco Acerbi (76).

Nikola Kalinić i Milan Badelj odigrali su cijeli susret za domaćine, a Hrvoje Milić ušao je u igru u sudačkoj nadoknadi. Dan ranije Marcelo Brozović postigao je oba pogotka za pobjedu Intera 2-0 protiv Genoe. POGLEDAJTE VIDEO!