Piše: HinaObjavljeno: 31. ožujak 2017. 14:20

INTER - HAJDUK 1:3 (Kolar 3'/T.Bašić 34', Nižić 78', Ohandza 88')

Zaprešić. Igralište ŠRC Zaprešić. Gledatelja 2500.

Inter (4-2-3-1): Čović- Bosec, Begić, Filipović, Čale (od 46. Mesfin) - Mazalović, Šarić- Zulim (od 46. Brlečić), Puljić, Postonjski - Kolar. Trener: Samir Toplak

Hajduk (4-1-3-2): Stipica - Tudor, Nižić, Čosić, Kvesić - Jefferson - Vlašić (od 74. Ohandza) Gkenstoglou, T. Bašić (od 67. Barry) - Said (od 89. Jandrek), Erceg. Trener. Joan Carillo

Sudac: Fran Jović; pomoćnici: Modrić, Krmar; četvrti: Mlakar (svi Zagreb); delegat: Matošić (Peteranec)

-----------------------------------------------------------------

U prvom susretu 26. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Hajduka svladali Intera s 3-1 (1-1).

Splićani su do pobjede i bodova u za njih uvijek neugodnom Zaprešiću došli preokretom, a u drugom dijelu su nakon što je Inter ostao s deset igrača zabili dva gola i ubilježili vrijednu pobjedu u borbi za treće mjesto.

Domaćini su poveli već u 4. minuti nakon nespretne intervencije Tome Bašića u svom petercu, a njegov poklon je iskoristio Marko Kolar i lako iz velike blizine zatresao mrežu. Hajdukovi napadi isplatili su se 34. minuti kada se Toma Bašić golom iskupio za pogrešku s početka utakmice.

U 67. minuti je branič Intera Tomislav Mazalović unutar jedne minute dobio dva žuta kartona,a u 77. minuti je kapetan Hajduka Zoran Nižić iskoristio brojčanu prednost i lijepim udarcem glavom donio prednost Hajduku. U 89. minuti je nakon proigravanja Ercega pobjedu Hajduka potvrdio Franck Ohandza.

Hajduk je ostao četvrti s 46 bodova, bodom manje od Osijeka, dok je Inter 8. s 23 boda, sedam bodova više od Splita.