PRVA HNL

ZADAR - LOKOMOTIVA 0-2 Zagrepčani lako preskočili Stanove, Mesarić i Pavičić zabili za novu pobjedu

Lokomotiva se s ova tri boda poravnala na ljestvici s trećom Rijekom, oba sastava imaju po 29 bodova
 Jure Miskovic / CROPIX

Nikako se Zadrani ne mogu posložiti na svojem terenu, bodove je 'odvukla' i zagrebačka Lokomotiva, koja se golovima oglasila na početku i kraju dvoboja, posve dovoljno za trijumf.

Prvo pitanje riješili su odmah na otvaranju utakmice, u čemu su veliku pomoć imali u zadarskoj obrani koja je posve zakazala, pa je Marko Pjaca lako glavom prebacio loptu do Leonarda Mesarića koji je praktički s gol crte pogodio mrežu.

Zaključak je pak djelo Domagoja Pavičića koji je nepunu minutu nakon ulaska zabio gol. Inače, imao je Luka Begonja izvrsnu prigodu u 5.minuti , ali je Marko Šarlija jednako kao i kod udarca Josipa Tadića posao odradio odlično.

Ono što se obično naziva „ mrtva šansa“ otišlo je na stranu gostiju, točnije u 17.minuti Karlo Bručić se našao sam ispred vratara Mladena Matkovića koji je obranio nemoguće!

Od toga trenutka nije bilo nekih osobitih prigoda, jeste tuklo se prema jednim i drugim vratima, međutim, ništa konkretno. Lokomotiva je bila bolje postavljena momčad, na vrijeme su zatvarali svaku i najmanju pukotinu, dok je Zadar nešto vršljao, ali bez pravog veznoga igrača njihovi napadači bivali su posve odsječeni, što je uveliko olakšalo posao gostujućoj obrani.

U subotu se sastaju Osijek - Split i Hajduk - Istra 1961, a u nedjelju su na rasporedu susreti Dinamo - Slaven Belupo i Rijeka - Hrvatski dragovoljac.