SN/Arhiva
USPJEH ZA SVAKU POHVALU

MLADA ZAGREPČANKA SE POPELA NA EUROPSKI TRON U finalu porazila Ruskinju i povećala ukupan broj hrvatskih medalja

Piše: Dean BauerObjavljeno: 13. rujan 2016. 16:01

Mlada Zagrepčanka Nika Klepac (Medvedgrad) osvojila je naslov prvakinje Europe i time podignula broj osvojenih medalja za Hravtsku na kadetskom EP u Bukureštu na tri.

U kategoriji do 55 kg u finalu je pobijedila Ruskinju Liliju Kužinu, brončane su bile Faidra Kalteki iz Grčke i Španjolka Ana Dosil Gago.
Podsjetimo, bronce su osvojili Paško Božić (do 65 kg) i Lena Stojković (do 44 kg), oboje iz splitskog Marjana.

Posebnost prvenstva za hrvatski taekwondo podatak je da je Hrvatska prvi put bila zastupljena u svim kategorijama, po 10, u muškoj i ženskoj konkurenciji.
U ukupnom ekipnom poretku s tri medalje Hrvatska je zauzela 6. mjesto od 21 države, čiji su predstavnici osvajali odličja. Zlato i bronca donijeli su treće mjesto u ženskoj konkurenciji, a muška bronca bila je dostatna za 9. mjesto u muškoj.

24. travanj 2024 12:40