Kevin Jairaj USA TODAY Sports
SVAKE VEČERI SVE BOLJI

BOGDANOVIĆ SLAVIO U VELIKOM HRVATSKOM OKRŠAJU, PRIČA VEČERI - ČUDESNI LUKA DONČIĆ! Fantastični Slovenac ponovno 'srušio' najvećega i ispisao povijest

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. prosinac 2019. 10:04

Bojan Bogdanović izašao je na kraju kao pobjednik velikog hrvatskog NBA okršaja protiv Ivice Zupca. Njegov Utah Jazz gostovao je u Staples Centeru i sa 120:107 svladao LA Clipperse, a Babo je ponovno imao zapaženu ulogu, posebno u prijelomnim trenucima utakmice.

Bogdanović je za 34 minute postigao 17 poena, uz šut iz igre 6/16, 2/5 za tricu i pet skokova, tri asistencije te dvije ukradene lopte, a u ključnim trenucima prelomio je utakmicu, pogodivši tricu za sedam poena prednosti dvije minute prije kraja.

Startni centar Clippersa Ivica Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone. U 28 minuta upisao je 15 koševa (šut 4-7, slobodna bacanja 7-8), a od 12 skokova 9 ih je ostvario u napadu. Tome je dodao i 2 asistencije i 1 blokadu.

No, podbacila je prva zvijezda Clippersa Kawhi Leonard, očajnim šutom iz igre (6/24 i 1/7 za tricu) za konačnih 19 poena. Nije to bila ni večer Paula Georgea koji je dodao 20 poena i 10 skokova, ali također u lošoj šuterskoj večeri (6/20).

Najbolji kod gostiju bio Donovan Mitchell sa 30 poena, 7 skokova i 9 asistencija.

Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports
Gary A. Vasquez USA TODAY Sports

No priča NBA večeri ponovno je Luka Dončić. Njegov Dallas je pobijedio Golden State 141 121, a Sovenac je za samo 30 minuta ubacio 31 poen uz šut (8/16 iz igre, 5/8 za tricu i 10/10 sobodna bacanja), te dodao 12 skokova, čak 15 asistencija, uz dvije ukradene lopte!

Impresivnoj statistici u kratkom vremenu otkad je u NBA ligi (sezona i pol) tako je dodao 17. tripple double, ali još dva nestvarna rekorda. Vrijedni NBA statističari su izračunali da je Dončić noćas postao najmlađi igrač u povijesti lige koji je za samo 30 minuta ili manje ubacio 30 plus poena uz čak 15 asistencija. Ovaj rekord je do sada držao Michael Jordan, najbolji košarkaš svih vremena imao je 21 godinu kad je u sezoni 1984/85 postavio ovu čudesnu granicu.

Uz to, Dončić je postao i prvi igrač u povijesti koji je za 30 minuta ostvario triple-double s 30 plus poena, 12 skokova i 15 asistencija. Čudesno!

Dario Šarić odigrao najlošiju utakmicu sezone

Dok su Zubac i Bogdanović odigrali značajne role, Dario Šarić je pružio najlošiju utakmicu sezone u dresu Phoenixa, koji je u gostima dobio Sacramento sa 112-110. Šarić je bio u početnoj petorci te je za 21 minutu ostvario samo 2 skoka i 2 asistencije, bez postignutog koša (šut 0-7).

Ante Žižić nije igrao za Cleveland, koji je dobio Minnesotu 94-88, kao niti Dragan Bender za Milwaukee u pobjedi 111-100 protiv Orlanda.

San Antonio je svladao Detroit 136-109, a 19-godišnji Luka Šamanić tek treba dočekati prve minute u dresu Spursa. Mario Hezonja, koji čitave sezone ima skromni učinak u Portlandu, opet nije igrao za Blazerse, koji su izgubili od LA Lakersa sa 120-128.

Golden State Warriors - Dallas Mavericks 121:141

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 119:110

Boston Celtics - Toronto Raptors 97:113

New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 120:98

Miami Heat - Philadelphia 76ers 117:116 (produžetak)

Washington Wizards - New York Knicks 100:107

Chicago Bulls - Atlanta Hawks 116:81

Houston Rockets - Brooklyn Nets 108:98