USA TODAY Sports
FINALE ISTOČNE KONFERENCIJE

BUCKSI PREOKRETOM PROTIV RAPTORSA OBRANILI PREDNOST DOMAĆEG TERENA Lopez i Antetokounmpo sjajnim partijama osigurali prvu pobjedu u seriji

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. svibanj 2019. 11:24

Milwaukee Bucksi pobijedili su Toronto Raptorse 108-100 u prvoj utakmici finala Istočne konferencije u NBA ligi.

Raptorsi su pune tri četvrtine imali utakmicu pod kontrolom i bili u vodstvu punih 37 minuta utakmice. Međutim, u posljednjoj četvrtini uslijedio je preokret Bucksa, i to na krilima Brooka Lopeza koji je utakmicu završio s 29 poena i 11 skokova.

Lopez je u posljednjoj četvrtini ubacio 13 poena. Dvije minute i dvadeset sekundi prije kraja Lopez je zakucavanjem doveo Buckse u vodstvo koje do kraja utakmice nisu ispustili. Posljednju četvrtinu Raptorsi su dobili rezultatom 32-17, a utakmicu su završili serijom 10-0.

Giannis Antetokounmpo ostvario je učinak od 24 poena, 11 skokova i šest asistencije. Treći najbolji strijelac Bucksa bio je Malcolm Brogdon s 15 poena.

Kod Raptorsa, Kawhi Leonard ubacio je 31 poena uz devet skokova, dok je poen manje postigao Kyle Lowry.

- Ubila nas je posljednja četvrtina. Nadigrali su nas. Podigli su agresivnost i ubacili neke važne šuteve. Priliku smo imali i sada iz toga moramo nešto naučiti, rekao je nakon utakmice Lowry.

Druga utakmica na rasporedu je u noći s petka na subotu.

26. travanj 2024 20:08