May 6, 2019; Boston, MA, USA; Milwaukee Bucks center Brook Lopez (11) talks to forward Giannis Antetokounmpo (34) during the first half in game four of the second round of the 2019 NBA Playoffs against the Boston Celtics at TD Garden. Mandatory Credit: Greg M. Cooper-USA TODAY Sports - 12655913
USA TODAY Sports

FINALE ISTOČNE KONFERENCIJE

BUCKSI PREOKRETOM PROTIV RAPTORSA OBRANILI PREDNOST DOMAĆEG TERENA Lopez i Antetokounmpo sjajnim partijama osigurali prvu pobjedu u seriji

• Sportske Novosti

• 16.05.2019. u 09:24

• Milwaukee Bucksi pobijedili su Toronto Raptorse 108-100 u prvoj utakmici finala Istočne konferencije u NBA ligi.

Raptorsi su pune tri četvrtine imali utakmicu pod kontrolom i bili u vodstvu punih 37 minuta utakmice. Međutim, u posljednjoj četvrtini uslijedio je preokret Bucksa, i to na krilima Brooka Lopeza koji je utakmicu završio s 29 poena i 11 skokova.

Lopez je u posljednjoj četvrtini ubacio 13 poena. Dvije minute i dvadeset sekundi prije kraja Lopez je zakucavanjem doveo Buckse u vodstvo koje do kraja utakmice nisu ispustili. Posljednju četvrtinu Raptorsi su dobili rezultatom 32-17, a utakmicu su završili serijom 10-0.

Giannis Antetokounmpo ostvario je učinak od 24 poena, 11 skokova i šest asistencije. Treći najbolji strijelac Bucksa bio je Malcolm Brogdon s 15 poena.

Kod Raptorsa, Kawhi Leonard ubacio je 31 poena uz devet skokova, dok je poen manje postigao Kyle Lowry.

- Ubila nas je posljednja četvrtina. Nadigrali su nas. Podigli su agresivnost i ubacili neke važne šuteve. Priliku smo imali i sada iz toga moramo nešto naučiti, rekao je nakon utakmice Lowry.

Druga utakmica na rasporedu je u noći s petka na subotu.