Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports / Reuters
NBA LIGA

UTAKMICA SEZONE IVICE ZUBCA, ZAPOČEO U PETORCI I UPISAO DOUBLE-DOUBLE UČINAK Bogdanović i Žižić dvoznamenkasti

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. prosinac 2018. 09:35

Ivica Zubac odigrao je sinoć najbolju partiju aktualne NBA sezone. Njegovi LA Lakersi slavili su domaću pobjedu protiv New Orleansa 112:104, a Zubac je započeo u početnoj petorci i za 32 minuta igre upisao 16 poena, 11 skokova, te po 2 ukradene lopte i blokade. Iz igre je gađao sjajnih 8-10 i bez sumnje mu je to najbolja utakmica sezone.

LeBron James je s 22 poena, 12 skokova i 14 asistencija upisao treći triple double sezone i vodio je Lakerse do slavlja, iako je najefikasniji igrač domaćih bio Kyle Kuzma s 23 poena.

Kod New Orleansa je prednjačio Anthony Davis s 30 poena i 20 skokova.

Indiana Pacersi slavili su na gostovanju kod Brooklyn Netsa 114:106 u susretu u kojem je Bojan Bogdanović upisao 17 poena, 2 skoka i 4 asistencije za 35 minuta na parketu. Iz igre je gađao 5-8, od čega 3-4 za tricu. Victor Oladipo s 26 poena, 9 skokova i 6 asistencija vodio je Pacerse koji su susret završili serijom 14-3 koja im je i donijela slavlje. Najefikasniji kod Netsa s 24 poena bio je Ridions Kurucs.

Minnesota Timberwolvesi Darija Šarića teško su poraženi na gostovanju kod San Antonija 124:98. Hrvatski košarkaš igrao je 20 minuta i upisao 7 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Spursi su svojih pet posljednjih pobjeda slavili s 25 ili više koševa razlike, as edmoricu dvoznamenkastih igrača vodio je Bry Forbes s 22 poena.

Cleveland Cavaliersi Ante Žižića izgubili su u gostima kod Toronta 126:110, a hrvatski košarkaš dobro je iskoristio minutažu. Upisao je 11 koševa i 6 skokova za 18 minuta igre uz šut 5-9.Sjajni Kawhi Leonard vodio je Raptorse s 37 poena i 6 skokova.

NBA liga, rezultati:

LA Lakers - New Orleans 112-104

Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 32 minute i postigao 16 koševa (šut za dva 8-10) uz 11 skokova, 2 osvojene lopte i 2 blokade

San Antonio - Minnesota 124-98

Dario Šarić igrao je za Minnesotu 20 minuta i postigao 7 koševa (šut za dva 2-4, trica 0-1, slobodna bacanja 3-3) uz 5 skokova, 4 asistencije i 1 osvojenu loptu

Brooklyn - Indiana 106-114

Bojan Bogdanović igrao je za Indianu 35 minuta i postigao 17 koševa (šut za dva 2-4, trica 3-4, slobodna bacanja 4-4) uz 2 skoka, 4 asistencije i 1 osvojenu loptu

Toronto - Cleveland 126-110

Ante Toni Žižić igrao je za Cleveland 18 minuta i postigao 11 koševa (šut za dva 5-9, slobodna bacanja 1-2) uz 6 skokova i 1 asistenciju

New York - Atlanta 107-114